Зменшення забруднення від транспорту через ефективну державну політику, стандарти та підтримку громадського транспорту.

Найбільше викидів спричиняє дорожній транспорт, зокрема, приватні автомобілі, кількість яких у містах зростає надзвичайно швидко. В Україні викиди від автомобільного транспорту складають 92% всього забруднення. Окрім проблем з забрудненням повітря, надмірна кількість приватного транспорту у містах призводить до ускладнення пересування містом і заторів, а все більше міського простору відводиться для парківок та розширення доріг. Людям залишаються підземні переходи. Розвитку вело- та громадського транспорту приділяється недостатньо уваги. Це призводить до того, що місто стає менш комфортним для життя.
Також транспорт спричиняє 25% викидів парникових газів в атмосферу, що призводить до змін клімату та забруднення повітря у містах. Найбільше викидів виробляють приватні автомобілі – близько 270г СО2/км на людину. Тому більшість європейських країн надають перевагу розвитку громадського транспорту та велоруху. Викиди від автобуса втричі менші, ніж від автомобіля – 95г СО2/км на людину.
Для вирішення проблеми впливу міського транспорту на довкілля та глобальні зміни клімату, Екодія розпочала у Києві транспортну кампанію #ЗвільниСмугу. Перше конкретне рішення, яке ми пропонуємо, для оптимізації руху у місті – це вільні смуги від авто для проїзду громадського транспорту.

Матеріали напрямку