Уряд України планує відновити добудову двох атомних блоків (№ 3 та 4) на Хмельницькій АЕС. Ціль нашої кампанії – не допустити це. Чому?
Це небезпечно: добудову планують на основі проекту 1980-их років та на будівельних конструкціях, яким більше 30 років. Можливість використання цих конструкцій не підтверджена.
Це дорого: на добудову планують витратити 2,86 млрд доларів США. Вартість спорудження АЕС у світі постійно зростає через технологічні складності та посилення вимог до безпеки. Кошторис проекту ХАЕС № 3 та 4 – також буде зростати.
Це послаблює енергонезалежність України. Замовлення на спорудження блоків планують надати  чеській компанії «SKODA JS a.s.», власником якої є російський холдинг ОМЗ.
Уряд має припинити витрачати ресурси на небезпечний і збитковий проект добудови атомних блоків Хмельницької АЕС. Натомість слід готувати безпечну альтернативу старим АЕС – розвивати відновлювану енергетику та підвищувати енергоефективність у всіх сферах. Уже сьогодні такі “ядерні” країни, як Великобританія, Німеччина, Китай, Японія та Нідерланди, виробляють більше електрики з відновлюваних джерел, ніж на АЕС.
Екодія працює із чиновниками та депутатами, щоб переконати їх скасувати плани по спорудженню атомних блоків. Ми збираємо факти та розповідаємо громадянам про реальну ціну та ризики будівництва ХАЕС № 3 та 4.

Як ви можете долучитися?

Візьміть участь у громадському обговоренні проекту
Для проекту спорудження ХАЕС № 3 та 4 підготовлено Звіт з оцінки впливу на довкілля (ОВД). Він буде обговорюватись під час слухань у Хмельницькому, Рівне, Тернополі, Житомирі, Вінниці, Чернівцях, Луцьку, Івано-Франківську та Києві.
Що Ви можете зробити:
  • Подайте коментарі та зауваження до Звіту з ОВД. Їх можна надіслати до Мінекології за адресою: m.shimkus@menr.gov.ua до 26 лютого!
  • Поставте питання під час слухань у найближчому до вас місті: 11 лютого – Хмельницький, 12 лютого – Рівне, 13 лютого – Тернопіль, 14 лютого – Житомир, 15 лютого – Вінниця, 18 лютого – Чернівці, 19 лютого – Київ, 20 лютого – Луцьк, 21 лютого – Івано-Франківськ.
  • Розкажіть про цей проект своїм знайомим, поширте інформацію через соціальні мережі.
Хочете взяти участь у громадському обговоренні, але не знаєте як сформулювати питання чи не впевненні як мають виглядати письмові коментарі? Напишіть нам на energy@ecoact.org.ua і ми вам допоможемо.
Підтримайте нашу роботу
Ефективна робота над цією кампанією потребує ресурсів – для проведення фахового аналізу Звіту з ОВД , поїздок на обговорення, перекладу матеріалів. Ти можеш допомогти, ставши волонтером або підтримавши нас фінансово. На зібрані кошти ми зможемо забезпечити приїзд місцевих мешканців на громадські слухання у Київ. Вони найбільше ризикують, якщо енергоблоки будуть збудовані.

СТАТИ ВОЛОНТЕРОМ | ДОПОМОГТИ ФІНАНСОВО

Матеріали кампанії: