Віддай свій голос за Київ без заторів та смогу!

Затор на вулиці Саксаганського, Київ

Дата оприлюднення: 29 травня 2017 року
Автор петиції: Ставчук Ірина

Кількість особистого автотранспорту у Києві досягнула рівня найбільших автомобільних столиць світу. І продовжує далі зростати. Викиди від автотранспорту, які складають 87%, є основною причиною погіршення якості повітря у столиці. В літні місяці року показники забруднюючих речовин у повітрі перевищують норми у 3-4, а то і у 5 разів. Як наслідок, неухильно зростає кількість легеневих, судинно-серцевих та онкологічних захворювань.

Нам набридло стояти у заторах, дихати забрудненим повітрям і потерпати від смогу. Сьогодні ми повинні всі разом вимагати від управлінців Києва перейти до реальних дій, аби наше місто було комфортним та безпечним для життя!

Першим і реальним рішенням, яке вже зараз може зробити київська влада для оптимізації руху в місті - це забезпечити безперешкодну роботу смуг для руху громадського транспорту! Практика європейських і американських міст показала, що розвиток інфраструктури громадського транспорту - простий, оптимальний та дешевий захід для боротьби з заторами та для зменшення забруднення повітря в місті.

Тільки від нашої готовності діяти сьогодні залежить яким буде наше місто завтра! Віддай свій голос за Київ без заторів та смогу, а ми зробимо так, щоб влада почула голос кожного та кожної!

78% киян найчастіше пересувається громадським транспортом. Водночас, саме громадський транспорт на сьогодні є найменш зручним засобом пересування у столиці.

Формально, Київ вже має 14 смуг для пріоритетного проїзду громадського транспорту. Але, на жаль, лише формально. Справа у тому, що міські управлінці несистемно підходять до вирішення транспортних питань, водії порушують правила дорожнього руху, а поліція недостатньо контролює їх дотримання.

Як наслідок, ми втрачаємо в день в середньому 30 хвилин свого часу через погане функціонування смуг для громадського транспорту. Часу, який би міг бути витрачений набагато ефективніше — для себе, своєї сім'ї або для суспільно-корисних справ. Натомість, ми проводимо цей час в безкінечних заторах та тягучках, вдихаючи шкідливі речовини, які негативно впливають на наше здоров'я.

Ми впевнені, що вільні смуги для руху громадського транспорту - один із перших кроків до впровадження заявленої КМДА нової транспортної політики. Такий крок дасть змогу вивести автобуси та тролейбуси з заторів, забезпечити комфортне та безперешкодне пересування містом, сприятиме зменшенню шкідливих викидів приватних автомобілів та зниженню забруднення повітря у місті.

Міжнародний досвід свідчить, що надання пріоритету громадському транспорту як гідній альтернативі приватним автомобілям, призводить до того, що більше людей надаватиме перевагу трамваям, тролейбусам чи автобусам, а це в свою чергу призведе до зменшення кількості авто і заторів на дорогах. Також викиди забруднюючих речовин на одну людину втричі менші, якщо вона їде громадським транспортом, а не авто.

Адміністрація міста повинна забезпечити ефективну роботу смуг громадського транспорту. А ми повинні об’єднатися та показати, що для нас це важливо вже сьогодні!

Ми вимагаємо:

1. Забезпечити виконання пункту Меморандуму про співпрацю між Національною поліцією України та КМДА про постійне патрулювання поліції в місцях виділених смуг громадського транспорту в ранкові та вечірні години пік.

2. Налагодити функціонування вже наявних смуг: забезпечити належну ширину, забезпечити видиму розмітку та знаки, вирішити проблему із паркуванням транспортних засобів на смугах.

3. Включити в План сталої міської мобільності довгострокові цілі з впровадження та облаштування смуг для громадського транспорту та швидкісного автобусного транзиту (BRT).

Підписуй петицію та ділися з друзями! Зробимо Київ кращим разом!