Рубрки: Новини

За два роки повномасштабної війни в Україні росія завдала збитків клімату на $32 млрд

Загальна шкода клімату, яку російська федерація завдала за два роки повномасштабного вторгнення в Україну, становить 32 млрд доларів. Такі дані оновленої оцінки Ініціативи з обліку викидів парникових газів від війни, презентованої на Міжнародній конференції з питань відновлення України у Берліні.

Згідно з результатами дослідження, за перші 12 місяців повномасштабне вторгнення росії в Україну призвело до викиду 120 млн тонн вуглецю. За 24 місяці великої війни викиди продовжили зростати та становлять 175 млн тонн вуглецю. Це перевищує річні викиди від високоіндустріальної країни, такої як Нідерланди, використання 90 млн бензинових автомобілів на дорогах, або будівництво 260 вугільних електростанцій по 200 МВт кожна.

«Поки світ намагається скорочувати викиди вуглецю для уникнення кліматичної кризи, російська агресія призводить до значних додаткових обсягів викидів. Більше третини цих викидів відбуваються за межами кордонів України, підтверджуючи, що вплив війни росії на довкілля не знає кордонів», — говорить провідний автор звіту Леннард де Клерк.

За даними експертів, вплив війни на клімат посилюється із кожним місяцем через бойові дії, пожежі, руйнування інфраструктури та інші прямі й непрямі впливи. А масштабні атаки на українську електричну мережу призвели до багатьох неконтрольованих витоків SF6 (гексафториду сірки) – парникового газу, потужнішого ніж вуглекислий газ, метан і оксид азоту.

«На воєнні дії припадає майже третина оціненої шкоди для клімату, оскільки військові операції потребують величезних обсягів обладнання, боєприпасів і вибухових речовин, виробництво яких є дуже вуглецевоємним, а також великих обсягів палива, що призводить до непрямих і прямих викидів парникових газів. Крім того, вплив військових ланцюгів постачання на клімат є недостатньо вивченим, і фактична шкода для клімату може бути ще більшою», — коментує співавтор звіту, член наглядової ради Екодії Микола Шлапак.

Як відзначають експерти, росія продовжить завдавати шкоди клімату навіть після закінчення війни, адже відбудова пошкодженої та знищеної інфраструктури становитиме велике джерело викидів. Вони значною мірою пов’язані з виготовленням цементу і сталі та, за прогнозами, складуть аж 56 млн тонн вуглекислого газу. Тож у плануванні відбудови важливо враховувати ці викиди та впроваджувати більш екологічні та кліматично-дружні практики, які дозволять їх зменшити.

Це вже четверта ітерація дослідження впливу війни на клімат, яку проводить Ініціатива з обліку викидів парникових газів від війни спільно з Міндовкіллям та ГО Екодія. Завантажити повний звіт англійською можна тут (PDF).

Дослідження стало можливим завдяки підтримці Європейського кліматичного фонду (ECF) та Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU), Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини через Міжнародну кліматичну ініціативу (IKI).

Share

Останні повідомлення

Вакансія: Фахівець чи фахівчиня фінансового відділу (бухгалтер)

Ми шукаємо людину у фінансовий відділ, яка буде забезпечувати підтримку нашої роботи.

16 Липня 2024

Пропозиції до плану дій щодо зон, вразливих до (накопичення) нітратів

Екодія надіслала лист з пропозиціями до плану дій щодо зон, вразливих до (накопичення) нітратів.

12 Липня 2024

Пропозиції Екодії до Плану заходів для притягнення держави-агресора до відповідальності за екологічні злочини

Екодія надіслала свої пропозиції, зауваження до Плану заходів, спрямованих на притягнення держави-агресора до відповідальності за…

12 Липня 2024

Січень – новий квітень: як температурні рекорди загрожують Україні

Щомісяця встановлюються нові температурні рекорди, і це, на жаль, триватиме.

9 Липня 2024

Екодія “замурувала” гроші у стіну на знак протесту проти добудови ХАЕС

Екодія провела символічну акцію проти добудови 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС.

3 Липня 2024