Рубрки: Новини

Відновлювана зайнятість

За минулий рік в Україні генерація з відновлюваної енергетики зросла втричі – з 2,3 до 6,8 ГВт. Це гарна новина для кліматичної політики, а для потенціалу зайнятості населення – ще краща!  Адже у 2014-2019 роках сонячна та вітрова енергетика України забезпечили зайнятість майже 25 тис. працівників, а з врахуванням етапу виробництва обладнання – близько 45 тис. Про це йдеться в дослідженні зайнятості в секторі відновлювальної енергетики (ВДЕ) та енергоефективності, в рамках проекту GIZ «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС про енергоефективність в Україні».

Крім цього були представлені такі висновки:

  • зняття з експлуатації потужностей на СЕС і ВЕС, введених у 2014-2019 роках потенційно створить понад 2,5 тис. робочих місць;
  • завдяки розвитку відновлюваної енергетики в економіці України в різних галузях з’явилися додаткові 10,7-15,7 тис. робочих місць;
  • за період 2014-2019 років у відновлюваній енергетиці за професійними групами є найбільшою зайнятість у будівельних робітників і технічного персоналу (45,27% – вітрова, 38,60% – сонячна енергетика), на другому місці – промислові робітники і техніки (30,31% – сонячна, 20,88 – вітрова енергетика). Утримання та технічне управління СЕС забезпечує 12,47% робочих місць, а суходільних ВЕС – 4,48%.

Водночас термомодернізація  будівель  має значний потенціал зайнятості, адже її потребує близько 80% усіх багатоквартирних будинків і 72 млн кв. м бюджетних установ. Впровадження енергофективних заходів може створити додаткових 795 тис. робочих місць.

При цьому, потенційний бум робочих місць у сфері відновлюваної енергетики може позитивно відобразитися на фінансових показниках держави.

За даними Державної податкової служби України, виробники електроенергії з відновлюваних джерел енергії за 2009-2019 роки перерахували до бюджету 93,62 млрд грн податків і внесків. У 2019 році виробники електроенергії у сфері відновлюваної енергетики сплатили до бюджетів усіх рівнів рекордні 19,77 млрд грн. Це робить сектор відновлюваної енергетики одним з найбільших за обсягами податкових відрахувань.

Для порівняння, вугільна генерація минулого року забезпечила втричі менше відрахувань до держбюджету, аніж власники ВДЕ. Сума податкових надходжень від ТЕС та ТЕЦ становила 6,55 млрд. грн., НАЕК «Енергоатом» було сплачено податків до бюджетів усіх рівнів 16,74 млрд грн, а ПрАТ «Укргідроенерго» – 3,23 млрд грн. Усього за 10 років вугільна генерація принесла до держбюджету майже вдвічі менше коштів, ніж відновлювана енергетика – 48,24 млрд грн.

“Енергоефективність та ВДЕ — рушій сталої трансформації енергетичного сектору. Це дослідження показує, що умови енергетичного переходу мають не лише економічну вигоду, а й соціальну. Впровадження заходів з енергоефективності та розвиток генерації з відновлюваних джерел допомагає скорочувати викиди парникових  газів. Окрім цього, ці процеси створюють перспективні та високооплачувані робочі місця, що стимулює покращення якості життя населення”, – коментує Анна Богушенко, фахівчиня з питань енергетичної політики ГО “Екодія”.

 

Контакти для додаткової інформації:

Валентин, 066 545 14 88

Share

Останні повідомлення

Екодія оголошує тендер на надання послуг копірайтингу

Мета публікації: Створити компактний путівник для громад з переходу на зелені енерготехнології.

2 Травня 2024

Екодія оголошує тендер на надання послуг із розміщення та обслуговування учасників заходу 8-11 серпня

Територіально розглядаємо локації за межами Києва та інших великих міст.

2 Травня 2024

Екодія взяла участь в Загальних Зборах Європейської кліматичної мережі Climate Action Network Europe

Екодія посилює зв’язки з європейським громадянським суспільством.

2 Травня 2024

На що Україна витрачатиме 50 млрд євро від ЄС – оцінка екологічної складової Плану України

Ми детальніше поговоримо про План з точки зору збереження довкілля у процесі відновлення. 

26 Квітня 2024

Як університетська спільнота може використовувати дані бази Land Matrix?

Екодія розповіла про можливості використання бази даних щодо масштабних інвестицій у землю.

26 Квітня 2024