Забруднення повітря є глобальною проблемою. Щороку у світі близько 7 мільйонів людей передчасно помирає від забрудненого повітря, що, в основному, викликає інсульт, захворювання серця, хронічні обструктивні захворювання легенів, рак легенів і гострі респіраторні інфекції.
Забруднення повітря є нагальною проблемою і для України. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у рік тут від забруднення повітря передчасно помирає 124 людей із 100 тис. мешканців, що є вчетверо більше, ніж у п’яти найчистіших країнах планети. За співвідношенням смертності до кількості населення Україна – одна з країн із найбільш забрудненим повітрям із 160 досліджених.
Україна успадкувала від Радянського Союзу великі промислові підприємства. Наразі устаткування та технології на них є застарілими та продукують невиправданно велику кількість викидів. Те саме стосується і парку вугільних електростанцій, лише на лічених із них встановлено електрофільтри, а державна стратегія розвитку енергетичного сектору планує нові вугільні потужності.
Транспорт також продукує значну частину викидів. Найбільш небезпечними для здоров’я є викиди від дизельних двигунів, а люди, які проживають поблизу великих транспортних магістралей, мають до 12 % більшу ймовірність розвитку деменції.
Ми прагнемо, щоб люди мали доступ до достовірних і своєчасних даних про якість повітря, а промислові підприємства скорочували шкідливі викиди. Задля цього необхідно змінити наявну систему методом зміни законодавства, введення найкращих доступних практик на виробництві, і інтеграції питання охорони повітря в усі галузеві стратегії України.
Долучайтесь до нашої волонтерської команди, щоб разом поширювати знання про скорочення викидів в атмосферу та втілювати практичні проекти!

Ставай частиною Екодії!

к

Тематичні публікації

Матеріали напрямку