Рубрки: Новини

“Зелені обіцянки влади не відповідають діям!”. Активісти вимагають від уряду повернути Україну на “зелений” курс

Україна та ЄС зустрічаються, щоб підбити підсумки співробітництва та визначити нові пріоритети на щорічному саміті в Брюсселі. Попри обіцянки та заяви про прагнення сталого та екологічного розвитку, Україна продовжує ігнорувати кліматичну кризу і захист довкілля загалом. Такі дії нашої влади заважають успішному міжнародному партнерству, а також безпечному та здоровому життю українців та українок.

 

Ми хочемо, щоб влада не лише обіцяла, а й діяла! Тому сьогодні перед Кабміном ми показали, яким шляхом рухається Україна і хто заважає їй разом з європейськими країнами йти “зеленим” курсом до сталого й безпечного майбутнього.

Перед КМУ активісти розмістили рельси, на яких потяг, що символізує Україну, прямував до ЄС. Учасники акції показали трьох політиків – Ольгу Буславець, Дениса Шмигаля, Олега Уруського – які своїми діями зводять Україну з європейського зеленого курсу. Активістка Екодії зачитала вимоги до влади, які передали представнику КМУ.

Європа активно впроваджує екологічні ініціативи та навіть розробила Європейський зелений курс. Це довгострокове бачення розвитку економіки, в якому зростання не шкодить довкіллю, а фокусується на його захисті і відновленні. Тим часом, Україна, вкотре проголошуючи себе “європейською” країною, відкладає прийняття амбітних кліматичних цілей, а в Держбюджет-2021 закладає 4,5 млрд грн у брудну вугільну енергетику, і аж нічого – на заходи з енергоефективності та природоохорони. Також уряд готовий підтримувати державними гарантіями будівництво нового блоку Слов’янської ТЕС.

 

Чому слабка українська екологічна політика заважає інтеграції України до ЄС?

  • З початком пандемії COVID-19 уряд переглянув Держбюджет поточного року і лишив частину екологічних програм без фінансування. Продовжуючи тенденцію не помічати проблеми охорони навколишнього середовища, у Держбюджеті-2021 планують виділити мізерні кошти, ставлячи під загрозу реалізацію Національного плану дій з охорони навколишнього середовища на 2020-2025 роки. Це в країні, яка займає 4 місце за кількістю смертей від забруднення довкілля.
  • Угода про асоціацію з ЄС включає в себе частину щодо захисту довкілля. Однак запропоновані заходи виконані лише частково, а Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості пропонує ще й відтермінувати їх імплементацію. Виправданням стала дороговизна впровадження цієї частини для українських підприємств. Їхній негативний вплив на довкілля та здоров’я людей при цьому не враховується.
  • У 2011 році в Україні набув чинності міжнародний Договір про заснування Енергетичного Співтовариства, мета якого розширити енергетичний ринок ЄС на сусідні країни. В рамках цього договору Україна має надавати переваги відновлюваним джерелам енергії та енергоефективності з погляду безпеки  енергопостачання,  захисту  навколишнього середовища. Однак в проєкті Державного бюджету 2021 взагалі відсутні кошти на енергоефективність.
  • Під час пресконференції 11 вересня 2020 року в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець повідомила про те, що планується будівництво нового блоку на Слов’янській вугільній ТЕС і що дане питання “включено до Енергетичної стратегії України”. Таке рішення цілковито суперечить міжнародним зобов’язанням, які взяла на себе українська влада. Одним із таких є Паризька угода, для досягнення цілей якої має відбутись повна відмова від викопного палива.

 

 

Контакти для додаткової інформації:

Валентин, 066 545 14 88

Share

Останні повідомлення

На що Україна витрачатиме 50 млрд євро від ЄС – оцінка екологічної складової Плану України

Ми детальніше поговоримо про План з точки зору збереження довкілля у процесі відновлення. 

26 Квітня 2024

Як університетська спільнота може використовувати дані бази Land Matrix?

Екодія розповіла про можливості використання бази даних щодо масштабних інвестицій у землю.

26 Квітня 2024

Яке майбутнє у Платформи сталого розвитку вугільних міст?

Платформа стала місцем, де представники вугільних громад мають змогу почути один одного, поділитися зворотнім зв’язком…

18 Квітня 2024

Як у 10 громадах втілювали проєкти за принципами Зеленого відновлення

З якими результатами вони завершилися, розповідаємо далі.

16 Квітня 2024

Енергоефективна відбудова міст допоможе їм заощаджувати енергоресурси та скорочувати викиди парникових газів

Для реалізації енергоефективних проєктів на основі цих досліджень необхідно об’єднати зусилля громадянського суспільства та органів…

12 Квітня 2024