Шановні відвідувачі, на цій сторінці відбувався збір підписів до звернення із вимогою реальних дій для протидії зміні клімату, досягненню енергонезалежності та повного переходу України на чисту енергетику.

14 тисяч українців та українок підписалися під зверненням, яке ми передали до уряду України. Зараз збір підписів завершено, але ми системно продовжуємо діяльність для сприяння переходу України на 100% чистої і безпечної енергетики. Слідкуйте за нашою діяльністю у напрямку Переходу на відновлювані джерела енергії і згортання вугільної та атомної енергетики.

Вимагай нової чистої енергії для України!

У 2018 році екстремальні погодні явища забрали тисячі життів та завдали величезних збитків по всьому світу. Через зміну клімату частішають посухи, приходять неочікувані зливи, а рівень моря підвишується.

Основною причиною зміни клімату у світі та в Україні є спалювання викопних палив, що спричиняє масштабні викиди парникових газів. Водночас Україна щороку імпортує та спалює мільйони тонн вугілля, газу, нафти, ядерного палива. Це підриває не лише енергетичну, а й кліматичну безпеку.

У твоїх силах це змінити! Звернися до лідерів та членів політичних партій із вимогами відстоювати перехід України на відновлювану енергетику:

  1. Включити до програми своєї політичної партії зобов’язання підняти енергоефективність та забезпечити перехід України на 100% ВДЕ до 2050 року.
  2. Створити законодавчу базу, що дозволить простим українцям по всій країні скористатися перевагами відновлюваної енергії.
  3. Виділяти у державному бюджеті більше коштів на програми підтримки енергоефективності, розвитку ВДЕ, екологічного громадського транспорту.
  4. Відмовитися від планів добудови Хмельницької АЕС та будівництва будь-яких нових потужностей вугільної та атомної енергетики.

Перехід на енергію сонця та вітру – це не лише можливість протидіяти зміні клімату, а й нові перспективи для розвитку економіки та робочі місця в регіонах. Це чисте повітря у містах та відсутність ризиків небезпечних аварій. Це можливості простим українцям бути виробниками та споживачами чистої енергії.

Підпиши звернення – твори енергонезалежну та чисту Україну!

Дивитись повний текст звернення: Я хочу чисту та безпечну енергію в Україні! (PDF)

Ініціатори звернення:

Ініціація та супровід звернення здійснювались в рамках наступного напрямку діяльності Екодії:

Енергетика

Перехід на відновлювані джерела енергії і згортання вугільної та атомної енергетики.