У 2020 році інвестиції у відновлювану енергетику (ВДЕ) впали на 68%. Це ставить під загрозу сталий розвиток України та виконання міжнародних зобов’язань щодо протидії зміні клімату.
Така ситуація виникла через ряд економічних та політичних рішень, що призвели до дисбалансів на ринку електроенергії, технічних проблем з роботою станцій ВДЕ в енергомережі та невиплат компаніям за “зеленим” тарифом. Щоб розвивати чисту енергетику в Україні, потрібні нові механізми її підтримки та відхід від “зеленого тарифу”.
Екодія презентує дослідження «Україна після “зеленого” тарифу. Нові механізми розвитку відновлюваної енергетики». Автор дослідження Максим Бабаєв, CEO платформи для інвестицій в енергетику GetMarket, проаналізував нові механізми підтримки розвитку «зеленої» енергетики, що дозволять вирішити ряд проблем на енергетичному ринку та інтегрувати ВДЕ в загальну українську енергосистему. Питання, на які це дослідження дасть відповіді:
- Які є виклики з чинними механізмами підтримки ВДЕ в Україні та світі?
- Які можливості підтримки доступні в найближчій перспективі (“зелені” аукціони, net metering, прямі договори купівлі-продажу енергії, “зелені надбавки” та ін.)?
- Як ці механізми дозволять вивести ВДЕ на загальні ринки, де вони зможуть конкурувати не лише між собою, а й з іншими генераціями?
Завантажити публікацію:
Україна після “зеленого” тарифу. Нові механізми підтримки відновлюваної енергетики (PDF)