Ми дослідили ймовірну різницю соціальної ролі жінок та чоловіків у шахтарських містах на прикладі Покровська та Селидового Донецької області, а також оцінили вплив на ринок зайнятості від можливого закриття вугільних шахт у цих містах.
У цьому дослідженні проведено якісне (фокус-групи) та кількісне (опитування) соціологічне дослідження щодо гендерної нерівності та дискримінації. Експерти та експертки також спробували оцінити вплив на ринок зайнятості від закриття вугільних шахт у містах.
На основі проведеного дослідження надано гендерно-чутливі рекомендації, у яких взято до уваги потреби та інтереси жінок і чоловіків на ринку праці, в сфері освіти, охороні здоров’я, веденні домогосподарства та в питаннях безпеки в громаді. Рекомендації важливі для забезпечення рівних прав і можливостей, а також протидії гендерній дискримінації в різноманітних сферах проживання в громадах у процесі подальшого формування Концепції та Державної цільової програми справедливої трансформації монофункціональних міст під час повоєнної відбудови України.
Завантажити публікацію:
Життя без вибору: Прояви нерівності та дискримінації у вугільних містах, які варто врахувати при справедливій трансформації. Резюме (PDF)
Життя без вибору: Прояви нерівності та дискримінації у вугільних містах, які варто врахувати при справедливій трансформації. Повний текст (PDF)
Дослідження було виконано в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам й авторкам цього дослідження та не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст дослідження несе виключно ГО «Екодія».