Серед усіх видів транспорту приватні авто спричиняють найбільші викиди парникових газів. Їх надмірна кількість в містах призводить до забруднення повітря, ускладненого пересування і заторів. В Києві забруднення від автотранспорту складає 84%, де на приватні авто припадає найбільша кількість викидів. Як вирішити проблему негативного впливу міського транспорту на довкілля?  Розвинути інфраструктуру для громадських перевезень!
Дослідження показують, що громадський транспорт у десять разів екологічніший, ніж приватний. Тому ми розпочали кампанію “Звільни смугу”, ціль якої – звільнити смугу громадського транспорту від приватних авто. Якщо добитися цього, то автобуси, тролейбуси і маршрутні таксі зможуть оминати затори та дотримуватись графіку навіть в годину пік. А швидкий громадський транспорт сприяє зниженню викидів та попиту на використання приватного авто в місті.
Ми організували публічні акції біля Київської міської державної адміністрації, вимагаючи належне функціонування смуг громадського транспорту; брали участь у розробці закону про паркування та відеофіксацію правопорушень; виступали проти розширення проїздної частини Голосіївського проспекту.
Ми закликаємо містян до пересування пішки та їзди на велосипедах; співпрацюємо з медіа, щоб донести важливість смуги громадського транспорту; беремо активну участь в обговоренні законодавчих змін для розвитку сталого транспорту в Україні.

Як ви можете долучитися?

Підтримайте нашу роботу

Ефективна робота над цією кампанією потребує ресурсів – для проведення моніторингу громадських смуг, активностей, укладання і друку матеріалів. Ти можеш допомогти, ставши волонтером або підтримавши нас фінансово.

СТАТИ ВОЛОНТЕРОМ | ДОПОМОГТИ ФІНАНСОВО

Впевнені, тобі буде цікаво дізнаватися про нашу діяльність та екологічні новини у Facebook та Instagram.

Матеріали кампанії: