17-27 вересня 2015 року на території національного експоцентру України – ВДНГ відбудеться 8-й міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST.
Головний меседж цьогорічного фестивалю за словами його ідеолога та засновника Влада Троїцького – «Дегустуй завтра вже сьогодні». Продегустувати «завтра» від Екоцентру та наших еко-друзів можна буде на еко-локації фестивалю.
Шукайте нас у такі дні з такими активностями:
.
19-27 вересня
Зіна Баланюк і Анна Даниляк, Екоцентр
Майстерня «Друге життя старих речей»
На своїх майстернях ми познайомимо вас з таким чудовим явищем як апсайклінг. Ми покажемо і розкажемо як дати друге життям старим речам. Проведемо майстер-класи на яких будемо робити потрібні та чудові речі зі старого одягу, які будуть прикрашати Вас і вашу хатинку, будемо складати мозаїку вже з використаних СD дисків, які чудово задекорують елементи Вашого хатнього декору. А ще будемо плести ловців снів та мандали, які чудово слугуватимуть Вам як оберіг. Повірте, речі, які відслугували не один рік – це не причина їх нести на смітник!
.
.
18:00-19:00 19 вересня
Нільс Акерман, швейцарський фотограф
Лекція «Як фотографувати екологічні катастрофи по-іншому»
Зазвичай про катастрофи, такі як Чорнобиль чи Глобальне потепління, ми говоримо з сумом або повчально. Надмірне «використання» такого тону спричинило цинічне та байдуже ставлення багатьох до цих питань. Ми, журналісти, часто забуваємо про те, що за кожною сумною історією криється позитивна або навіть весела. Використовуючи зовсім інший підхід для того, щоб розповісти ці історії, можна привернути увагу та зацікавити багатьох людей, які, як правило, намагаються уникнути цих тем.
.
.
14:00 – 15:00 21 вересня
Максим Бабаєв, Екоцентр
Лекція «Зелена енергетика: дешево й сердито»
Для багатьох із нас відновлювана енергетика – це щось дуже дороге і складне, а отже, і недоступне. А от у реальності це зовсім не так. На моїй лекції ви дізнаєтеся про те, як приборкати чисту енергію природи, і навчитеся використовувати її для економії своїх ресурсів. До того ж, побачите, як чиста енергетика стає початком бізнес-стартапів в Україні.
.
.
16:00 – 17:30 22 вересня
Семен Поломаний та Віталій Даниленко, ініціатива «Либідь Є!»
Лекція «Від мрій до дій. Створюємо арт-простір на берегах Либеді»
Розповідь про те, як звільнити легендарну річку Либідь з бетону, створити вздовж неї прирічковий парк та набережну, про перші важливі кроки у цьому напрямку, а також що може зробити кожен з нас, щоб мрія стала реальністю.
.
.
15:00 – 16:00 22 вересня
Андрій Зінченко, GREENCUBATOR, SunnyDay
Лекція «Як хактивізм та технотворчість можуть дати відповідь на енергетичні виклики»
Розробки неофіційних спільнот хакерів з різних країн вже вплинули на найрізноманітніші сторони нашого життя. У розробці всього – від гаджетів до операційних систем та електромобілів беруть участь хакери. Проект EnergyTorrent збирає хакерів, щоб спробувати допомогти вирішити енергетичні виклики сучасності.
.
.
17:30-19:00 22 вересня
Тетяна Вербицька, Екоцентр
Візуальна презентація «Від атомної електростанції до арт-об’єкту»
Якби у людства була машина часу, який вибір ми би зробили, опинившись знову у середині ХХ сторіччя? Чи обрали би ми знову «атомний» шлях розвитку? Чи може, знаючи чим все закінчиться, змінили хід історії і не піднімали би в небо літак, який не можна посадити?
437 атомних енергоблока в 30 країнах світу виробляють близько 11% від загального виробництва електричної енергії. Щороку на АЕС утворюється 10,5 тисяч тон важкого металу у вигляді відпрацьованого ядерного палива. Передові атомні країни світу десятиріччями ведуть пошуки найбезпечнішого місця на землі для захоронення високорадіоактивних відходів АЕС. Але до сьогодні – марно.
Кожна нова аварія на АЕС лише доводить, що навіть коректно поставлені питання безпеки, лабораторні експерименти та практичний досвід не співпадають із екологією реальності. А реальність така, що безпечним може бути лише той ядерний реактор, який ніколи не запустили.
Подорожувати в часі ми не навчилися. Але змінити майбутнє нам під силу. Стоячи на порозі нового етапу розвитку енергетики, ми можемо знову зробити вибір. Запускати нові літаки, які не можна посадити, чи будувати чисте і безпечне майбутнє, де місце атомним реакторам буде лише у мистецтві.
.
.
15:00 – 18:00 23 вересня
Анна Даниляк, УМКА
Лекція «Апсайклінг – мистецтво з вигодою для довкілля (та гаманця)» + майстер-клас
Під час моєї лекції я познайомлю вас із історією та філософією апсайклінгу, ви побачите багато надихаючих прикладів творчого перетворення старих речей, а ще поговоримо про проблему сміття та переваги апсайклінгу, а також дізнаємось, як за допомогою відходів привернути увагу громадськості до екологічних проблем. Після лекції на вас чекає майстер-клас з виготовлення стильних та оригінальних прикрас зі старого одягу. Приносьте старі речі з собою!
.
.
14:00-15:00 24 вересня
Інна Дацюк, УМКА
Інтерактивна лекція «Майстерня клімату: Митці за безпечний клімат»
Клімат змінюється і це науково доведений факт. Клімат змінюється через наші з тобою несвідомі дії, і це теж, науково доведений факт. Якщо ми знаємо, що наша людська діяльність несе загрозу, чому продовжуємо “пиляти гілку на якій сидимо”? Чому культура споживання продовжує перетворювати наші обмежені ресурси на сміття? Як за допомогою мистецтва ми можемо “розбудити” суспільство: зупинити та пом’якшити зміни клімату, а також використати цю загрозу як шанс побудувати безпечний, справедливий і щасливий світ…
.
.
15:00-16:00 24 вересня
Анна Шумейко, Екоцентр
Лекція з обговоренням «Креативне енергозбереження вдома і на роботі»
Чому важливо зберігати енергію? І як це робити розумно? Розповім вам про те, які прилади та шкідливі звчики “їдять” найбільше енергії у наших оселях та офісах, як ми українці ставимося до енергозбережння і чому маємо більше уваги приділяти цьому питанню.
.
.
16:00 – 18:00 25 вересня
Денис Кривий, професійний фотограф-натураліст
Лекція «Фотографія дикої природи: від ідеї до реалізації»
За час своєї професійної діяльності у сфері природної фотографії я зрозумів одну насправді важливу річ – необхідність захисту життя в будь-яких його проявах. Наш світ немов чарівна казка, переповнена надзвичайно гарними та вражаючими явищами природи. Головне завдання фотографа-натураліста – донесення до людей ідеї збереження цієї унікальної системи. Тобто фотографія має спонукати людей до пошуку відповідей на питання, як зберегти і залишити у спадок всю неймовірність природних багатств нашої планети. За дві години поділюся з вами, як я це роблю.
.
.
15:00 26 вересня
Катерина Жовта проведе Еко-квест для дітей
.
.
15:00 – 16:30 26 вересня
Марія Сторчило та Анна Гуз, Екоцентр
Розповідь + майстерня по розмальовуванню футболок і торб «Зміни систему, а не клімат!»
Клімат змінюється. Змінюється дуже швидко. Швидко і небезпечно для нас і наших нащадків. Ми готові змінюватися лише на краще та змінювати систему! І для цього ми маємо бути у всеозброєнні! Тому під час майстерні будемо озброюватися знаннями та ексклюзивними обладунками.
Спитаєте, до чого це? А до того, що у грудні цього року відбудеться подія світового масштабу – представники 198 країн світу зберуться у Парижі на переговорах ООН, щоб підписати нову міжнародну угоду по клімату. Напередодні Кліматичної Конференції ООН в Парижі, 29 листопада 2015 року українці як і всі інші активні громадяни світу вийдуть на вулиці своїх міст та вимагатимуть змін в системі, а не змін клімату!
.
.
16:30 26 вересня
Катерина Жовта проведе Еко-квест для дорослих
.
.
16:30 – 18:00 26 вересня
Богдан Яремчук, Екоцентр
Розповідь для допитливості «Людина і Космос: про усвідомлення себе, як землянина»
.
.
14:00 – 16:30 27 вересня
Максим Сорока, НЕЦУ, м. Дніпропетровськ
Інтерактивна еко-майстерня для енергонезалежних козаків та файних козачок «Еко-паливо: Рецепт домашнього виготовлення твердого палива з відходів деревини або опалого листя»
Кого не цікавить збільшення ціни на паливо? Енергонезалежних козаків та файних козачок! У дусі гостросюжетного ГОГОЛЯ Ви станете енергонезалежними та холодної зими будете крутити дулі паливно-енергетичним корпораціям. Спробуйте цей рецепт на нашій еко-майстерні. Під час заходу ми ознайомимося з кращими практиками та девайсами виготовлення твердого палива у домашніх умовах. Приходьте та дізнайтесь, що ціна інвестиції у Вашу енергонезалежність – це 200 грн та трохи hand-made терапії. Кожному учаснику еко-майстерні гарантовано: гарний настрій, трохи еко-гімнастики та декілька рецептів енергонезалежності власного домогосподарства. За 2 хвилини Ви зможете власноруч зробити брикет твердого палива з відходів деревини або опалого листя. Приходьте з дітьми та переконайтесь, що навіть п’ятирічна дівчинка має силу зробити Україну енергонезалежною!
.
А ще – на Еко-локації ми створимо Екологічний цитатник, еко-поличку з буккросингом, годинник судного дня і арт-об’єкт про нашу спільноту. Приходьте «смакувати завтра» 17-27 вересня на ВДНГ 😉
Детальна еко-програма ГОГОЛЬFEST: https://gogolfest.org/ukr/directions/eco-program