Частина пропонованих в цьому документі змін є складовою більш системних реформ, наприклад визнання на національному рівні Смарагдової мережі та створення Українського кліматичного фонду за рахунок надходжень від екоподатку за викиди парникових газів, який декларувало попереднє керівництво Міндовкілля. Тим паче, ставки такого податку в найближчі роки мають суттєво зрости, враховуючи тенденції у кліматичному законодавстві ЄС.
Тому варто активізувати роботу громадськості щодо адвокації вже існуючих законодавчих ініціатив (наприклад прийняття ЗУ №4461 «Про території Смарагдової мережі»).
Також варто розпочати широку адвокаційну кампанію за створення ПЗФ на тимчасово окупованих територіях, за участю ЗМІ, науковців, громадськості, лідерів думок, в тому числі природоохоронців в лавах ЗСУ.
По решті запропонованих нами пунктів пропонується підготувати окремий законопроєкт, презентувати його депутатам екологічного комітету Верховної Ради України та спробувати заручитись їхньою підтримкою.
Завантажити публікацію:
Прогалини у законодавстві, які заважають збільшенню площі природно-заповідного фонду, та як їх виправити (PDF)
Матеріали підготовано в рамках Проекту Посилення громадської мережі EkoNet по захисту клімату і довкілля в Східній Європі та Центральній Азії», який фінансується Хлібом для світу