Метою роботи є отримання науково обґрунтованих результатів про наявні в Україні перспективи розширення мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду за рахунок заповідання постраждалих від війни територій, а також оцінка змін у землекористуванні, на прикладі однієї громади станом на осінь 2023 року.
Основні завдання:
- Детально дослідити на прикладі однієї громади, яка сильно постраждала від бойових дій (бажано – у Херсонській чи Харківській областях) наскільки перспективною є консервація (з можливістю подальшого створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду) постраждалих і покинутих земельних ділянок, передусім державної та комунальної власності, а також у якій прослідковувалось явище концентрації землі в одних руках, тобто наявні землекористувачі/орендарі із земельним банком понад 200 га. Картосхему громад, в яких зафіксовано випадки концентрації земель, можна знайти на сторінці 11 дослідження Екодії «Вплив концентрації сільськогосподарських земель на довкілля та суспільство».
- Надати векторний шар, а також таблицю з розрахунками площ постраждалих земельних ділянок, які (з огляду на ступінь завданих пошкоджень і складність повернення їх до господарського використання) є перспективними для консервації із подальших заповіданням. Таблицю доповнити кадастровими номерами ділянок, або географічними координатами їхніх центроїдів (для ділянок, яким не присвоєні кадастрові номери).
- За даними відкритих реєстрів (kadastr.live, електронні сервіси Державного земельного кадастру, YouControl, супутникових знімків тощо):
- проаналізувати структуру власності та оренди земельних ділянок, виділити основних землевласників та орендарів (як іноземних, так і місцевих) сільськогосподарських земель, які володіють/орендують більше 200 га в постраждалій громаді, що буде досліджуватись.
- виділити основні зміни, які відбулися у системі землекористування, зокрема порівняти дані станом на кінець 2021 року (до повномасштабної війни) і на даний момент (осінь 2023 року).
Вимоги до виконавця:
- Досвід роботи на проєктами, пов’язаними із використанням ГІС-технологій (бажано в природоохоронній сфері) – від 3-х років.
- Досвід підготовки аналітичних документів з таблицями та картами доступною мовою (посилання на підготовлені документи необхідно додавати до заявки).
Кінцевий термін приймання тендерних пропозицій: 27 жовтня 2023 року, до 10:00 за Київським часом.
Тендерну пропозицію просимо надіслати нам на електронну скриньку
bk@ecoact.org.ua, вказавши у темі листа “Тендерна пропозиція на проведення дослідження щодо перспектив заповідання”.
Просимо надсилати пропозицію у довільній формі, що включає орієнтовний кошторис, інформацію щодо попереднього досвіду виконання таких робіт та відповідності вимогам технічного завдання. До пропозиції просимо додати Лист про відповідність (шаблон).
Більше інформації ви знайдете у Технічному завданні (ТЗ на проведення дослідження щодо перспектив розширення ПЗФ України за рахунок постраждалих від війни територій, PDF).