Екодія разом з ініціативою Land Matrix відслідковує концентрацію великих масивів сільськогосподарських земель під контролем комерційних компаній.
Для ефективного висвітлення даної проблеми в Україні, ми надсилаємо запити до органів державної влади та аналізуємо наявну у медіа-просторі інформацію щодо придбаних земель. Таким придбанням притаманні: великий розмір земельних угідь (більше 200 га); укрупнення компаній та зникнення малих та середніх форм господарювання у сільській місцевості; зміна власника земель та характеру землекористування. Всю зібрану інформацію ми публікуємо на офіційному сайті ініціативи у вигляді угод (deals) чи публікацій на дану тематику, щоб показати дані у доступному вигляді.
Україна входить у першу десятку країн світу за наявними даними про площу контрольованих іноземними інвесторами сільськогосподарських земель. Про це свідчать результати аналітичного звіту, який підготувала Land Matrix Initiative у 2016 році. Згідно звіту, загальна площа сільгоспугідь, що знаходяться під контролем іноземного капіталу, складає в Україні щонайменше 2,4 мільйони гектарів при загальній площі сільськогосподарських угідь в 42,7 мільйонів гектар.
Станом на кінець квітня, дані офіційного сайту Land Matrix Initiative свідчать про майже 4 мільйони гектарів під контролем іноземних інвесторів в Україні.
Існує необхідність доступного висвітлення для громадськості та зацікавлених сторін, явища концентрації сільгоспугідь та її наслідків для навколишнього середовища, економічного та соціального стану населення.
Мета дослідження: на основі аналізу наявних українських та міжнародних досліджень щодо впливу концентрації земель на довкілля та суспільство розробити рекомендації для уряду щодо попередження негативних наслідків концентрації земель в Україні.
Очікувані результати
- Сформована аналітична частина, що включає методологію дослідження, обґрунтування вибору джерел даних, аналіз та посилання даних.
- Аналітичний текст, що охоплює питання дослідження, зазначені у вимогах до виконання. Загальний обсяг – до 30 сторінок разом із необхідними мапами, рисунками, діаграмами, інфографікою та іншими додатками, готовий до макетування. Коротка версія тексту – до 6 сторінок (разом з ілюстраціями) та готова до макетування.
- Подані звіт та кошторис проекту.
Термін виконання робіт та надання послуг: липень-листопад 2020 року.
Кінцевий термін приймання тендерних пропозицій від учасників: 19 червня 2020 року, до 18:00 за київським часом.
Тендерні пропозиції приймаються за адресою: am@ecoact.org.ua .
Тема листа: Тендерна пропозиція на написання дослідження.
Більше інформації ви знайдете у тендерному оголошенні: Завантажити технічне завдання дослідження (PDF).