Реформа децентралізації, розпочата у 2014 році, дала змогу українським громадам залишатися стійкими та оперативно реагувати на виклики війни. Жодна з них не залишилася осторонь війни: одні зазнали людських жертв і значних руйнувань інфраструктури, інші забезпечували житлом, робочими місцями і допомогою внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також сприяли переміщенню бізнесу із
зон бойових дій та окупованих територій. Оскільки різні регіони та громади зазнають різного впливу, то, зрештою, це призведе до більшої нерівності між громадами з точки зору потреб, особливо щодо відновлення, модернізації та спроможностей, які підтримували б загальну ліквідність та здатність до ефективного використання коштів. Нагальним завданням влади на всіх рівнях, співпрацюючи з громадянським суспільством та за сприяння іноземних партнерів, є створення чітких і прозорих механізмів мобілізації внутрішніх ресурсів, залучення іноземної фінансової підтримки та прозорого й справедливого розподілу допомоги на потреби відновлення й розвитку українських муніципалітетів.
У виданні розглянуто проблеми доступу до фінансування для відновлення України на трьох рівнях: на рівні громад органи місцевого самоврядування, на національному рівні, на міжнародному рівні.
Завантажити публікацію:
Українські громади – рушії відновлення: Внутрішні та зовнішні фінансові джерела та їх доступність для муніципалітетів на відновлення (PDF)