Війна Росії проти України завдала значних збитків, зокрема руйнувань або пошкоджень будинків, шкіл, лікарень та інших важливих громадських об’єктів, позбавила громадян необхідних ресурсів, як-от води, електроенергії та медичного обслуговування. Росія війною також завдала значної шкоди довкіллю, руйнування греблі у Новій Каховці у червні 2023 року стало однією із найбільш руйнівних подій як для людей, так і для природи.
Ця війна впливає на клімат планети через викиди значних обсягів вуглекислого газу та інших парникових газів (ПГ) в атмосферу. Це третє проміжне оцінювання показало, що викиди ПГ за 18 місяців або 555 днів війни склали 150 млн тонн CO2 eкв. Це більше, ніж річні викиди ПГ у такій високоіндустріальній країні, як Бельгія.
Ми вважаємо, що Російська Федерація повинна нести відповідальність за ці викиди та завдану ними шкоду клімату планети. Росію потрібно притягнути до відповідальності, оскільки без її агресії цих викидів ПГ не було б.
Цей звіт став можливим завдяки підтримці Європейського кліматичного фонду (ECF) та Ініціативи з екологічної політики та адвокації в Україні (EPAIU). EPAIU реалізується Міжнародним фондом “Відродження” (МФВ) за фінансової підтримки Швеції. Коректура та дизайн здійснені за підтримки Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI) та Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини.
Погляди, висновки чи рекомендації належать авторам цього звіту і не обов’язково відображають офіційну позицію ECF, МФВ та/або Уряду Швеції, та/або Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI), та/або Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини. Відповідальність за зміст цього звіту несуть виключно його автори.