Зміна клімату, спричинена життєдіяльністю людини, нині є загальновідомим фактом. Спалювання викопних видів палива, розвиток транспорту та промисловості, нестале сільське господарство та знищення природних екосистем призводить до викидів парникових газів в атмосферу, які посилюють зміну клімату.
Окрім глобального потепління, зростання концентрації вуглекислого газу в атмосфері Землі призводить до іншої проблеми – закислення океанів. Близько 30% СО2, який виділяється в атмосферу через діяльність людини, поглинається океанами. Поглинання вуглекислого газу океаном відіграє важливу роль у пом’якшенні глобального потепління, але це порушує хімічний баланс карбонатної системи в самому океані. Через ряд хімічних реакцій із морською водою вуглекислий газ перетворюється на вуглекислоту. Водночас, про явище закислення океану, а також про його наслідки, досі мало знають і мало говорять.
Щоб зрозуміти як відбувається закислення та як це може вплинути на наші моря ми проаналізували наявні дослідження та підготували публікацію “Закислення океанів та Чорне море”. Вона містить загальні відомості про закислення океану та Чорне море, аналіз можливих наслідків закислення для екосистем Чорного моря та місцевих громад, а також рекомендації, як знизити негативний вплив на морські екосистеми та локальні громади.
Завантажити публікацію: