Відбудовувати як було чи дотримуватися принципу «Build Back Better» та імплементовувати вимоги ЄС щодо впровадження найвищих стандартів енергоефективності? Яких інвестицій потребуватимусь українські муніципалітети для проєктів відновлення житлового сектору та які терміни їх окупності?
У дослідженні «Зелена реконструкція житлового сектору: техніко-економічний аналіз для міста Буча», реалізованого дослідницькою консалтинговою компанією Berlin Economics та Центром екологічних ініціатив «Екодія», ми знайшли відповіді на ці питання.
За результатами дослідження, вартість реконструкції пошкодженого житлового фонду Бучі до рівня, який був до вторгнення, оцінюється в 106 млн євро. З додатковими інвестиціями у 108 млн євро пошкоджені будівлі можна відновити відповідно до мінімальних вимог енергоефективності, тоді як модернізація до стандарту «Near Zero» потребуватиме додаткових інвестицій в розмірі 212 млн євро. Таким чином, загальна вартість енергоефективної відбудови пошкоджених будівель міста коливається між 214 та 318 млн євро.
Проте, такі великі потреби в інвестиціях призведуть до значної економії енергії в результаті підвищення енергоефективності: 45% для сценарію з мінімальними вимогами порівняно з базовим сценарієм і 74% для сценарію «Near Zero», із щорічною економією природного газу до 14,2 млн. кубометрів (як для індивідуального, так і для централізованого теплопостачання), а також скороченням викидів CO2 до 31 447 тонн на рік.
Крім того, енергоефективна відбудова допоможе створити від 350 до 690 робочих місць, заощадити колосальну кількість енергії та ресурсів, які громада зможе ефективно використовувати для власного сталого розвитку.
Детальніше про результати моделювання відбудови Бучі читайте у резюме дослідження та повному тексті.
Зелена реконструкція житлового сектору: техніко-економічний аналіз для міста Буча (PDF)
Резюме дослідження Зелена реконструкція житлового сектору міста Буча (PDF)