У процесі євроінтеграції значна увага країнами приділяється реформуванню сільського господарства і гармонізації національних політик зі спільною аграрною політикою ЄС (САП ЄС). Основи саме цієї політики визначені на рівні базового договору про функціонування ЄС і вона й нині залишається одним із стовпів, що визначає засади функціонування ЄС та спільного ринку. Для Болгарії, Польщі і Румунії трансформація аграрного сектора стала одним із найсерйозніших викликів, як через необхідність структурної перебудови для подолання наслідків адміністративно-командної системи, так і з огляду на вагомість галузі для національних економік.
У серії публікації проаналізовано:
- досвід Польщі, Румунії та Болгарії на шляху їхнього вступу до ЄС та імплементації законодавства у частині сільського господарства та дотичних до нього екологічних вимог, зокрема, основні виклики та можливості, що постали перед країнами під час вступу, переговорах та подальшому виконанні екологічних зобов’язань.
- аналіз поточного стану агарного сектору України з викликами у екологічній частині.
На основі аналізів підготовлено рекомендації щодо сталого розвитку сільського господарства у процесі вступу України до ЄС.
Завантажити публікацію:
Завантажити розділ Рекомендацій окремо: