Екодія висловлює свою підтримку директорці російської екологічної групи “Экозащита!” Алєксандрі Корольовій, проти якої завели п’ять кримінальних справ у Калінінградській області. Ми поділяємо позицію наших колег-активістів і закликаємо російську владу дотримуватися принципів демократичного суспільства та припинити політичне переслідування.
Як повідомляє сайт організації, проти керівниці «Экозащиты» 30 травня заведено п’ять кримінальних справ за 40 хвилин. Усі за статтею “злісне ухиляння від виконання вироку суду”. Активісти вважають, що такі дії є прямим продовженням санкцій проти організації.
Раніше у 2014 році Міністерство юстиції РФ внесло “Экозащиту” в реєстр “іноземних агентів” за кампанію проти будівництва нової атомної станції в Калінінградській області. Екологи переконали ряд інвесторів не вкладати кошти у проект небезпечної АЕС, і будівництво припинилося. “Экозащита!” заявила, що не визнає статусу “агента”, і здійснила ряд спроб оскаржити його в суді. Наразі справа “Экозащиты” та інших російських “іноземних агентів” розглядається в Європейському суді з прав людини.
Російська влада займається політичним переслідуванням “Экозащиты” через її діяльність. Раніше санкції були лише адміністративними, тепер попередження закінчилися і почалося кримінальне переслідування. Ми вимагаємо негайно припинити кримінальне переслідування Алєксандри Корольової, – заявив Владімір Слівяк, співголова групи “Экозащита!”.
“Экозащита!” є однією з найстаріших екологічних організацій Росії – заснована в 1989 році, нині працює у Москві, Калінінграді і Кузбасі. Організація дотримується ненасильницьких принципів, не приймає коштів від держави і великого бізнесу. “Экозащита!” виступає проти негативних наслідків видобутку вугілля, будівництва АЕС, за захист зелених насаджень та екологічну освіту.
– Сила громадських організацій є в незручній правді, яку вони доносять суспільству. У випадку “Экозащиты” – це правда про ризики, екологічні наслідки, системні проблеми та економічну недоцільність розвитку атомної енергетики. Росія нав’язує багатьом сусідам і країнам світу будівництво нових блоків АЕС, і ці країни потім стають енергетично залежними від Росії. У мене немає сумнівів, що це переслідування саме за правду про атомну енергетику, – говорить Ірина Ставчук, директорка Екодії
“Экозащита” протягом багатьох років піднімає екологічні та економічні питання навколо атомної та вугільної енергетики і є чи не єдиним голосом в Росії, що інформує суспільство про екологічні наслідки, соціальні проблеми та економічні аспекти діяльності цих секторів.