За час повномасштабного вторгнення лише у Бучі було пошкоджено або повністю зруйновано приблизно 2200 житлових будинків. Якщо їх відбудувати за найвищими стандартами енергоефективності «Near Zero», можна заощадити до 74% енергоресурсів. Такі результати показало дослідження «Зелена реконструкція житлового сектору: техніко-економічний аналіз для міста Буча», презентованого в рамках конференції «Енергоефективна відбудова міст».
«Проєкти відбудови мають реалізовуватися за високими енергоефективними стандартами. Це приведе до колосальної економії енергоресурсів та коштів, які українські муніципалітети зможуть використовувати для власного сталого розвитку. У національному контексті це зробить великий вклад в енергетичну безпеку держави та декарбонізацію економіки, створить нові робочі місця», — говорить Анастасія Горбач, експертка з енергетичної політики, «Екодія».
За умови впровадження ринкових цін на енергоносії вартість відбудови Бучі за такими стандартами може окупитись всього за 19 років.
Хоча дослідження розробили фахівці спеціально для Бучі, наслідувати цей приклад слід й іншим громадам України, а потреба відбудови — великий стимул для цього. Для реалізації енергоефективних проєктів на основі цих досліджень необхідно об’єднати зусилля громадянського суспільства та органів влади.
Конференцію організували ГО «Екодія» та BE Berlin Economics GmbH у партнерстві з Бучанською міською радою, Асоціацією «Енергоефективні міста України» та Угодою мерів у межах проєкту «Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами» за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Контакти для додаткової інформації
Олександра Хмарна, керівниця відділу комунікацій Екодії
okh@ecoact.org.ua, +380681193103