Активне впровадження енергоефективних заходів забезпечить економічне відновлення після пандемії COVID-19. Такі висновки звіту, опублікованого нещодавно у Великобританії.
Автори стверджують, що створення нових робочих місць для тепломодернізації будівель обійдеться в 4 рази дешевше, ніж, наприклад, для обслуговування доріг. В свою чергу, забезпечення людей високооплачуваною роботою з меншим навантаженням на державний та місцеві бюджети допоможе Великобританії швидше подолати наслідки рецесії.
Впровадження енергоефективних заходів також дозволить зменшити локальне забруднення від будівель, зменшити рахунки за комунальні послуги та знизити рівень захворюваності населення та, відповідно, витрат на лікування через проживання в неутеплених приміщеннях.
Згідно з дослідженням, уряд Великобританії може створити 40 000 робочих місць впродовж наступних двох років. До 2030 року ця цифра може вирости до 150 000.
Тим часом Асоціація органів місцевого самоврядування в окремому звіті стверджує, що нова вуглецево нейтральна економіка Англії може створити майже 700 000 вакансій в наступні 10 років та більш ніж 1,18 мільйона до середини століття. Це, в свою чергу, допоможе пом’якшити удар від втрати робочих місць через коронавірус.
Звіт прогнозує, що 46% із 700 000 нових робочих місць буде створено в сфері виробництва чистої електроенергії. Близько 21% буде задіяно у сфері енергоефективності, тоді як 14% – у виробництві низьковуглецевих транспортних засобів.
Щоб успішно подолати економічні проблеми, викликані пандемією, Україна також повинна мислити стратегічно. Розвиток енергоефективних заходів дозволить не просто створити нові робочі місця, а й допоможе у глобальній боротьбі з кліматичною кризою. По-справжньому успішний енергетичний перехід неможливий без ощадливішого споживання енергетичних ресурсів, і прості та комплексні заходи з енергоефективності – очевидний ключ до цього, – коментує Костянтин Криницький, керівник відділу енергетики ГО Екодія.
Ще у 2017 році експерти Офісу з фінансового та економічного аналізу ВР України підрахували, що впровадження заходів з енергоефективності може створити для України 465 тисяч нових робочих місць. Це особливо актуально, оскільки в першому кварталі 2020 року майже 350 тисяч працездатних українців та українок не мали роботи – і це кількість лише офіційно зареєстрованих безробітних. Майже 90 тисяч людей звернулися по допомогу за період карантинних обмежень.
Контакти для додаткової інформації:
Олександра Хмарна, okh@ecoact.org.ua