У процесі євроінтеграції значна увага країнами приділяється реформуванню сільського господарства і гармонізації національних політик зі спільною аграрною політикою ЄС (САП ЄС). Основи саме цієї політики визначені на рівні базового договору про функціонування ЄС і вона й нині залишається одним із стовпів, що визначає засади функціонування ЄС та спільного ринку. Для Болгарії, Польщі і Румунії трансформація аграрного сектора стала одним із найсерйозніших викликів, як через необхідність структурної перебудови для подолання наслідків адміністративно-командної системи, так і з огляду на вагомість галузі для національних економік.
У цій публікації проаналізовано досвід Польщі, Румунії та Болгарії на шляху їхнього вступу до ЄС та імплементації законодавства у частині сільського господарства та дотичних до нього екологічних вимог, зокрема, основні виклики та можливості, що постали перед країнами під час вступу, переговорах та подальшому виконанні екологічних зобов’язань.
Завантажити публікацію:
Євроінтеграційні виклики та рішення для сталого аграрного, сільського розвитку й охорони довкілля на прикладі Польщі, Болгарії та Румунії. Скорочена версія (PDF)
Це дослідження виготовлено в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки чи рекомендації належать авторкам цього видання і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст публікації несуть виключно ГО Екодія.