Деякі держави почали знов покладати надії на розвиток атомної енергетики. Серед них і український уряд, який нещодавно долучився до Декларації про потрійне збільшення потужностей атомної енергетики.
Країни, що мають ядерні технології (такі як росія і Китай), просувають ідею, що це дешева та чиста альтернатива викопним джерелам енергії. Але, якщо оцінювати весь цикл існування атомних електростанцій, виявляється все не так райдужно.
Цього тижня представники громадських організацій Екодія, Хмельницький енергетичний кластер, Екоклуб, Флора та Всеукраїнська екологічна Ліга зібрались разом на дводенну зустріч, щоб оцінити дійсні ризики від побудови нових атомних реакторів в Україні.
Розібратись в актуальних проблемах атомних електростанцій в Україні та світі учасникам зустрічі допомагали фахівець з ядерної енергетики Михайло Шустер та фахівець з енергетичної політики Екодії Артем Колесник.
Сформувавши уявлення про серйозні недоліки атомної енергетики, оцінивши небезпеку, яку несуть наявні та майбутні АЕС, представники громадських організацій перейшли до планування спільних дій, щоб зупинити побудову нових реакторів в Україні. Це був перший крок до майбутніх спільних проєктів, адже разом наші голоси будуть гучнішими.
Якщо ж ви, як і ми, хочете аби наша країна обирала більш сталі джерела енергії та уникала нових проєктів, що принесуть за собою ще більше проблем – приєднуйтеся до Екодії та підписуйтеся на нашу розсилку.