Китай припиняє фінансувати будівництво нових вугільних потужностей за кордоном. Про це голова КНР, Сі Цзіньпін, заявив на Генеральній асамблеї ООН минулого тижня.
Зобов’язання Китаю припинити будівництво вугільних електростанцій означає зупинку інвестицій у розмірі 50 млрд доларів США. Таке рішення насамперед торкнеться восьми найбільших країн-одержувачів державної підтримки КНР: Індонезії, Бангладешу, Пакистану, В’єтнаму, Південно-Африканської Республіки, Туреччини, Об’єднаних Арабських Еміратів та Зімбабве. Вугільні проєкти в Сербії і Боснії та Герцеговині також повинні бути заморожені.
При цьому, наразі цим заявам бракує конкретики. Залишаються відкритими питання часу виконання, чи буде це стосуватися проєктів, які вже майже добудовано, а також чи розповсюджується такий мораторій на “напівдержавні” китайські компанії.
Утім, це є позитивним сигналом для скорішого згортання вугільної енергетики в світі та зміщення фокусу на швидкий розвиток відновлюваних джерел енергії.
Для багатьох держав світу ця заява Китаю дає надію, що в їхній країні не буде побудовано нового “чорного монстра”, який роками труїтиме та вбиватиме місцеве населення. З іншого боку, це також хороша новина і для спільноти екологічних активістів України, адже всі заяви щодо будівництва нових блоків на Слов’янській ТЕС пов’язувалися останні роки з китайськими компаніями.
Сподіваємося це останній цвях в домовину ідеї будівництва нових вугільних вугільних потужностей в Україні, – коментує Костянтин Криницький, керівник відділу енергетики ГО Екодія
Контакти для додаткової інформації:
Валентин, 066 545 14 88