Екоінспекція залишається сліпою і бездіє проти браконьєрства, поки підсніжники та інші ранньоквітучі види, занесені до Червоної книги, знищують на подарунки до 8 березня!
Сьогодні активісти Екоцентру, спільно WWF в Україні та ДОП “Зелене майбутнє”, провели акцію на Хрещатику, аби привернути увагу до цієї проблеми.
На Хрещатику ми влаштували кладовище первоцвітів, конфіскованих у вуличних продавців червонокнижних рослин. Зображуючи звичайних громадян, екологічну інспекцію та продавців, ми вирішили нагадали, що і продаж, і купівля первоцвітів – це завжди правопорушення. Навіть якщо продавчиня стверджує, що виростила підсніжники у себе на городі.
Традиція зривати підсніжники в лісі, аби дарувати на 8 березня, призвела до внесення усіх первоцвітів до Червоної книги. Ще кілька років байдужості – і ми більше ніколи не побачимо підсніжників ніде, окрім як на старих фотографіях!
“Важливо показати державі, що проблема торгівлею первоцвітами існує, що вона турбує громадян, що ми засуджуємо браконьєрство і не дозволимо винищити червонокнижні види. Тому телефонувати в поліцію щоразу, коли ви бачите правопорушення, так важливо. Патрульний має скласти протокол на продавця і конфіскувати квіти для припинення торгівлі”, – зауважує активістка Екоцентру Ірина Хитрик.
Закликаємо також розповідати про проблему рідним, друзям, знайомим, близьким та далеким :). Купуючи первоцвіти, люди завдають природі невиправної шкоди, знищуючи квіти назавжди.
Довідково:
Щовесни українці знищують 20 мільйонів первоцвітів. Найбільше страждають підсніжники, їх зривають на продаж понад 10 мільйонів. Зірвавши всього три квітки, ми знищуємо 42-60 насінин. Для того, щоб з насіння підсніжника виросла доросла квітуча рослина, необхідно щонайменше 4-5 років. Первоцвіти – це зникаючі види. Більшість популяцій таких рослин щороку зменшується і головною причиною цього є людське втручання – зривання рослин на букети або знищення місць їх зростання. Екологи попереджають: одного разу знищений в природі вид не відновиться вже ніким і ніколи.