Міжнародні банки розвитку виділяють величезне фінансування кліматичних заходів у містах. Зокрема Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) в рамках програми «Зелені міста» виділить понад 5 мільярдів євро для міст Центральної та Східної Європи, Центральної Азії та Близького Сходу. Частина цього фінансування піде на розробку планів дій «Зелене місто» (GCAP), які мають допомогти містам у вирішенні екологічних проблем та адаптації до зміни клімату.
Жителі мають право сказати, як буде витрачене це фінансування. На сміттєспалювальний завод чи комплексне роздільне збирання сміття у місті? Пільги для електроранспорту чи нові велосипедні доріжки? Думка жителів допоможе зробити міста більш стійкими до кліматичних проблем.
«Екодія» разом з Бенквоч та ГО “Зелене спасіння”, Казахстан, розробили покроковий путівник про те, що таке План дій “Зелене місто”, чому участь громадян важлива і як саме вони можуть долучитися. Посібник пояснює, як мешканці можуть приєднатися до створення кращого майбутнього свого міста за допомогою прикладів, інфографік, історій успіху та практичних порад.
Завантажити публікацію:
Те, що Ви маєте знати про План дій «Зелене місто», але місцева влада Вам не розповість (PDF)