Ян Гаверкамп [Jan Havercamp]
WISE, Greenpeace Центральна та Східна Європа.
Ян Гаверкамп є експертом Грінпіс з питань енергетичної політики та ядерної енергії, а також професійним фасилітатором.
В рамках своєї попередньої діяльності в якості учасника енергетичних кампаній та створення екологічних організацій у Центральній Європі він опікувався питаннями, пов’язаними з ядерною енергією і енергетичною політикою різних країн світу. Він також працював протягом чотирьох років консультантом Грінпіс з питань ядерної політики ЄС у Брюсселі. Він викладає курси “координація процесів комунікації з екологічних питань” та “роль екологічних НУО у суспільстві” в Університеті Масарика, Брно, Чеська Республіка. Він має вищу освіту в галузі біохімії, ядерної фізики, наук про навколишнє середовище, а також соціальної та комунікаційної психології.
Рейнхольд Папе
ГО Airclim, Швеція.
Рейнхольд Папе – координатор з кліматичної та енергетичної політики в AirClim (Секретаріат з питань клімату та забруднення повітря), спілці чотирьох екологічних неурядових організацій у Швеції – Природа та Молодь Швеції, WWF Швеції, Друзі Землі Швеція та Шведське товариство охорони природи. Він понад 40 років працював в екологічних неурядових організаціях проти забруднення повітря та задля захисту природи, навколишнього середовища та клімату в Європі та у різних куточках світу.
Тамара Марценюк [Tamara Martsenyuk]
Тамара Марценюк – кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Києво-Могилянської академії, гостьова дослідниця Вільного університету Берліна і Леуфана університету в Люнебурзі (Німеччина). Авторка більше 100 наукових праць, низки публіцистичних статей, розділів підручників і книг, зокрема «Гендер для всіх. Виклик стереотипам» (2017), «Чому не варто боятися фемінізму» (2018). Викладає на кафедрі соціології Національного університету “Києво-Могилянська академія” авторські курси “Вступ до гендерних студій”, “Гендер і політика”, “Маскулінність і чоловічі студії”, “Соціальні проблеми України і світу” та інші.
Займається освітнім активізмом, проводить тренінги для широкої цільової аудиторії: журналістів, аналітичних центрів, державних службовців, політикинь, громадських активістів тощо. Допомагає громадським організаціям і аналітичним центрам розробляти внутрішньоорганізаційні політики недискримінації та гендерної рівності. Має популярний онлайн курс на платформі «Прометеус» «Жінки і чоловіки: гендер для всіх».
Поділяє ідею публічної соціології – науки і досліджень заради суспільних змін, тому постійно залучена у різноманітні міжнародні дослідницькі або викладацькі проекти. Серед проектів на дотичну до екології тематику мала такі як «Агропромисловість наступає: жінки та навколишнє середовище. Соцільно-гендерний вплив агропромислових об’єктів на сільських жінок» (2015 р., у співпраці із НЕЦУ), «Гендерні аспекти управління водними ресурсами» (2019, спільно із ОБСЄ). Влітку 2022 року у співпраці з ГО “Екодія” розробила гендерно-чутливі рекомендації для Національної концепції трансформації вугільних регіонів.
Хюб Шеле [Huub Scheele]
Мережа НУО “Бенквоч”.
Експерт з міжнародних фінансових організацій та зміцнення потенціалу організацій громадянського суспільства. Хюб задіяний в мережі НУО “Бенквоч” з 1995 року. Починаючи з січня 2019 він приступив до виконання обов’язків виконавчого директора “Бенквоч”.
Східна Європа займає особливе місце у серці Хюба. У 1983-84 рр. він працював у країнах Східного блоку. В момент розпаду Радянського Союзу він працював експертом з питань забруднення ґрунтів в Міністерстві екології Естонії.
Микола Шлапак [Mykola Shlapak]
Микола є фахівцем з питань охорони довкілля, обліку викидів парникових газів та кліматичної політики і співпрацює з багатьма міжнародними та українськими організаціями у сфері екологічного консалтингу. Він має ступінь кандидата економічних наук (економіка природокористування й охорони навколишнього середовища) й є одним з авторів 6 оціночного звіту Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату. Микола також цікавиться питаннями екологічної освіти та бере участь у розробці та популяризації мобільного додатку Кліматичні Краплі, що має на меті підвищити обізнаність молоді про роль кожного у подоланні проблеми зміни клімату. Крім того, Микола є членом енергетичного кооперативу «Сонячне Місто», який збудував кілька сонячних електростанцій на муніципальних дахах м. Славутич.