Червоноград та Мирноград – міста, що рік тому були обрані для пілотних проєктів трансформації вугільних регіонів. Було багато планів щодо структурних змін та впровадження нових технологій, проте після повномаштабного вторгнення ситуація в шахтарських громадах змінилася. Так, сьогодні впровадження змін на прифронтових територіях майже неможливе, проте мери шахтарських міст готові й надалі рухатися наміченим шляхом.
Про це вони згадують і на міжнародних зустрічах. Так, 7 липня мер Червонограду Андрій Залівський та мер Мирнограду Олександр Брикалов мали змогу виступити на щорічному заході Європейської комісії щодо трансформації вугільних регіонів країн ЄС. Це можливість для зацікавлених сторін з усіх куточків Європи, які займаються видобутком викопного палива, зібратися та обговорити спільні виклики. Мета заходу – дати голос тим, хто розробляє та впроваджує трансформацію на місцях.
А вже 12 липня мер Мирнограду Олександр Брикалов виступив з промовою на Форумі справедливої трансформації, який організовує Енергетичне Співтовариство. Місія Форуму полягає в тому, щоб зібрати всі відповідні зацікавлені сторони, включно з урядовцями, бізнесом, представниками громадянського суспільства, профспілок, молоді та наукових установ, щоб обговорити найкращі способи зробити внесок у соціально справедливий та інклюзивний енергетичний перехід в країнах Енергетичного Співтовариства. Під час панелі, присвяченій вугільним регіонам, мер Мирнограду мав змогу озвучити поточні виклики своєї громади та сподівання на подальшу трансформацію регіону.
“Сьогодні, ситуація в країні залишається максимально напруженою, з’являються нові ризики для енергетичного сектору, і нам доведеться з ними впоратися. Вважаю, що післявоєнне відновлення обов’язково повинно включати тему вугільної трансформації, «зеленої» економіки, базуватися на розвитку відновлюваних джерел енергії, енергоефективності”, – сказав у своєму виступі мер Мирнограду Олександр Брикалов.
Мери вугільних міст підтримують подальший курс на справедливу трансформацію та очікують розробки плану справедливої трансформації в межах повоєнної відбудови, а також сподіваються, що державна влада співпрацюватиме з ними у цих питаннях.
Контакти для додаткової інформації:
Анастасія Бушовська
ab@ecoaction.org.ua