Українські політики роками не можуть ухвалити закон, який стимулював би українську промисловість модернізуватися і менше шкодити довкіллю та здоров’ю людей. Звісно, це не вигідно брудному бізнесу, бо доведеться платити або за шкоду, або за модернізацію. Тож чимало депутатів, дбаючи про інтереси промисловості, а не людей, вигадують аргументи голосувати «проти» покращення стану довкілля коштом забруднювачів. Й іноді ці аргументи доволі… цікаві.
Ми підібрали для вас кілька яскравих цитат, а ще – вигадали кілька власних. Спробуйте здогадатися, які з цих слів правда, а які – вигадка, у нашому тесті.
Для довідки: усі справжні цитати – це слова українських депутатів із їхніх промов на засіданнях чи коментарів в інтерв’ю щодо законопроєкту №4167 «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення». Його основна мета ідентична до назви – наглядати за промисловістю та зменшувати її вплив на довкілля і здоров’я людей, зокрема:
– моніторинг викидів «на трубі», тобто безпосередньо на підприємстві, та публікація цих даних у відкритому доступі та в реальному часі;
– встановлення єдиного інтегрованого дозволу, який визначав би сукупний вплив підприємства на довкілля, а не як зараз – три окремі дозволи, які не показують загальної картинки кожен окремо;
– електронна система видачі таких дозволів, щоб процедура була максимально прозорою;
– зобов’язання для підприємств, що отримують такі дозволи, модернізуватися та використовувати найкращі доступні технології за європейським зразком, щоб зменшувати вплив на довкілля;
– і в разі порушення умов дозволу – вимога призупиняти діяльність підприємства, поки воно не усуне порушення і його вплив на довкілля не повернеться в межі норми.
Послуговуючись, в тому числі, й аргументами, цитованими в цьому тесті, депутати тричі провалили голосування за законопроєкт №4167, тож дієве зменшення промислового забруднення знов стало неможливим. Однак зараз екологічний комітет Верховної Ради розглядає його наступника – майже ідентичний законопроєкт №6004-2, необхідний аби минулі помилки не повторилися і моніторинг та запобігання промисловому забрудненню нарешті запрацювали.
Хочете допомагати нам побороти ці аргументи проти та сприяти зменшенню промислового забруднення? Приєднуйтеся до нас у зручних для вас соцмережах та стежте за новинами.