Минулого тижня уряд схвалив “Концепцію державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів на період до 2030 року”.
Це є першим за історію незалежної України документом, який намагається комплексно окреслити вирішення соціально-економічних питань конкретних громад після закриття вугільних шахт.
Ми вітаємо такий крок, бо поступове згортання вугільної галузі потребує стратегічного планування. В першу чергу, це стосується трансформації міст та регіонів, які наразі повністю залежать від видобувної галузі.
Наразі видобуток вугілля в Україні проводиться в 5 регіонах (Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Львівська та Волинська області). Виклики від закриття вугледобувних підприємств безпосередньо зачеплять 25 територіальних громад із загальним населенням приблизно 850 000 осіб.
Концепція фокусується на таких ключових пунктах:
- диверсифікація місцевої економіки вугільних регіонів;
- розвиток розподіленої генерації відновлюваних джерел енергії та впровадження енергоефективних заходів;
- соціальна підтримка шахтарів та їхніх сімей;
- навчання та перекваліфікація звільнених працівників;
- створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу;
- запровадження на законодавчому рівні нових інструментів підтримки інвесторів, які створюють робочі місця в шахтарських регіонах.
Також передбачається, що за декілька років для кожної шахтарської громади буде розроблений окремий план трансформації.
Протягом наступних 6 місяців має бути розроблена Державна цільова програма справедливої трансформації вугільних регіонів до 2030 року. Саме цей документ повинен включати більше деталізації по кожному з вищеназваних пунктів, а також конкретний план заходів, розбитий по роках.
Контакти для додаткової інформації:
Валентин, 066 545 14 88