29 серпня в Україні відзначають День шахтаря і вшановують тяжку працю робітників цієї галузі. З цієї нагоди ГО Екодія за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля презентувала відеопроєкт під назвою “Слід шахти”.
“Слід шахти” — це дві відеоісторії людей, які проживають у шахтарських містах на сході України. Через жіночий і чоловічий погляд показані внутрішні трансформації та переживання людини, яка опиняється залежною від шахти. Жодна з історій не є позитивною чи негативною, але всі вони об’єднані розумінням героями неминучої трансформації шахтарських міст.
Короткий метр «Слід шахти. Жіноча історія» вже доступний до перегляду на ютьюб-каналі «Екодії», а «Слід шахти. Чоловіча історія» — покажуть 29 серпня о 13-00, у День шахтаря, за посиланням.
“Мета відеопроєкту “Слід шахти” — наблизити глядачів до розуміння, наскільки проблемним та неоднозначним є сучасний стан шахтарської справи. І водночас показати, що альтернативна існує. Трансформація шахтарських міст неминуча, але це завжди має бути вибір на користь прав людини.
Ці перетворення повинні проходити справедливо – як щодо економіки регіону, яка зазнає величезного удару у разі закриття шахт, так і до конкретних людей, які втратять роботу. Питання перекваліфікації, освіти, соціального захисту, економічного розвитку, енергетичної безпеки мають вирішуватися в комплексі та за обов’язкового долучення представників місцевих громад”, – коментує Костянтин Криницький, керівник відділу енергетики ГО Екодія.
Наразі в Україні 29 з 33 державних шахт взагалі не приносять прибутку. Вітчизняна вугільна галузь повністю залежить від щорічних багатомільярдних державних дотацій, а зайнятість у секторі з кожним роком скорочується.