Сонячні та вітрові електростанції в окремі години виробляють більше електроенергії ніж вугільні ТЕС.
Згідно з диспетчерськими даними, це вперше відбулося 15 березня. В цей день завдяки сприятливим погодним умовам з 11-00 до 15-00 відновлювані джерела енергії видавали в мережу вищу потужність, ніж вугільні ТЕС. Ситуація повторилася 18, 19, 24, 25 та 26 березня.
Щоб запобігти кліматичній катастрофі та втримати підняття глобальної температури на прийнятному рівні, країни світу мають повністю відмовитися від брудної вугільної енергетики та перейти на чисті джерела енергії.
Потужності відновлюваної енергетики в Україні зростають стрімкими темпами (втричі за минулий рік – з 2,3 до 6,8 ГВт.), і це позитивна тенденція. Однак такий перехід має відбуватися не лише за рахунок будівництва промислових станцій, як це відбувалося до цього часу, а й розвитку малої розподіленої генерації – невеликих домашніх станцій.
Таких об’єктів потрібно багато для забезпечення енергопотреб і заміщення великої генерації у межах певної місцевості. Для цього держава повинна посилити свою підтримку розвитку малих об’єктів із відновлюваних джерел (через фінансові інструменти, стимули). Також необхідно ухвалити законодавство про енергокооперативи в Україні з наданням юридичного визначення поняття, прозорого та швидкого механізму реєстрації та «зеленого тарифу» для малих виробників за спрощеною процедурою.
Детальніше про те, що держава має зробити у найближчі 10 років в енергетичному та ще чотирьох секторах, аби достатньо скоротити свої парникові викиди, читайте у розробленій громадськістю Дорожній карті кліматичних цілей.
Ознайомитись із дорожньою картою кліматичних цілей
Контакти:
Валентин, 066 545 14 88