Від Києва до Відня — 26 квітня екоактивісти та екоактивістки громадської організації «Екодія» вийшли на протест до посольства Австрійської Республіки у Києві. Greenpeace Австрія підтримав протест активістів та доніс їхні вимоги до Відня.
Кліматичні активісти у Києві та Відні звернулися до австрійського уряду із вимогою припинити блокування ембарго російської нафти Європейським Союзом, яке зараз є предметом активних дебатів. Учасники та учасниці акції звернулися до федерального канцлера Австрії Карла Негаммера та віцеканцлера Вернера Коґлера, аби вони взяли на себе відповідальність та чітко висловилися на підтримку ембарго російської нафти та газу Європейським Союзом, щоб таким чином сприяти припиненню війни в Україні.
Greenpeace Австрія також опублікував дослідження, яке показало, що короткострокові заходи, які можна впровадити в найближчі місяці, зможуть компенсувати 19% всього нафтового імпорту до Австрії. Вони наголошують на тому, що Австрія та Європейський Союз не мають заміщати нафту з росії закупівлями в інших постачальників — це лише створить нові залежності для країни, а також відсуне захист клімату на другий план.
«Ми вимагаємо від австрійського уряду дій, а не слів, аби нарешті зупину цю війну. Європейський Союз має достатньо сили, щоб за декілька тижнів припинити фінансування путінської воєнної машини. Все дуже просто: кожна крапля російської нафти – це ще одна крапля української крові, пролитої по всій країні. Візит солідарності австрійського канцлера Карла Негаммера до України буде абсолютно безсенсовним, якщо у той же час Австрія не висловить свою чітку позицію стосовно ембарго російського викопного палива», — зазначила Марина Ратушна, активістка ГО «Екодія», під час протесту під Посольством Австрії у Києві.
«Місяцями Австрія чітко виступала проти ембарго російської нафти Європейським Союзом та блокувала це рішення на рівні ЄС. І це попри той факт, що лише 10% усієї нафти імпортується з росії, тоді як для путіна нафта є найбільшим джерелом прибутку. Наразі Австрія є однією з останніх країн, що поки не підтримали нафтове ембарго ЄС. Ця позиція загрожує зривом консенсусу, що є у Європейському Союзі — і це неприпустимо. Недостатньо засуджувати війну, необхідно також впроваджувати чіткі санкції», — каже Клара Марія Шенк, експертка з клімату та транспорту у Greenpeace Австрія.
Про те, як Європейський Союз та Австрія можуть позбутися нафтової залежності, розповідають розроблені Greenpeace десять короткострокових і довгострокових кроків. Серед короткострокових рішень йдеться про заборону перельотів на короткі відстані та переведення вантажних перевезень на залізничний транспорт, а також розширення інфраструктури громадського транспорту. У довгостроковій перспективі не пізніше 2028 року необхідна заборона на продаж транспортних засобів із двигунами внутрішнього згорання, а також суттєве скорочення повітряного трафіку на користь громадського та залізничного транспорту. Це допоможе зберегти 40 мільйонів тонн нафти, гроші за яку не потраплять до рук путінського режиму, та 144 мільйони тонн вуглекислого газу, які не потраплять в атмосферу.
Опубліковане дослідження показує, що не лише відмова країн ЄС від російського викопного палива, а й загалом зменшення залежності від вуглеводнів є більш ніж досяжними у найближчому майбутньому.
Дослідження для Європейського Союзу (англійською): 10 measures (greenpeace.at)
Розрахунки для Австрії (німецькою): https://act.gp/3kejNLO.
Фото з акції можна завантажити за посиланням. Фото зроблені Сергієм Хандусенком, фотоагенція repor.to.
Контакти для додаткової інформації:
Дарія Жданова, ГО «Екодія»
dzh@ecoaction.org.ua
Клара Марія Шенк, Greenpeace Австрія
klara.schenk@greenpeace.org