НАЕК «Енергоатом» планує завершити будівництво Ташлицької ГАЕС, яке розпочалося ще у 1981 році. Половину суми на реалізацію цього проекту – 176 млн євро – компанія збирається позичити в Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).
У 2006 році Енергоатом, який незаконно отримав прилеглі території у постійне користування, підняв рівень води в Олександрівському водосховищі з початкових п’яти до 16 метрів над рівнем моря. У 2015 – компанія заявила про намір підвищити рівень води до 20,7 метрів в межах проекту «Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС».

 

Чим небезпечний цей проект?

 

Шкода для природи:

Через підвищення рівня води в Олександрівському водосховищі Ташлицької ГАЕС буде затоплено 254 гектари прилеглих територій. Зокрема, можуть піти під воду частина ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя» та Національного природного парку «Бузький Гард». На цій території більше ста видів флори та фауни, що охороняються українським та європейським законодавством. У разі затоплення вони можуть зникнути.


Відкрити сторінку з мапою на весь екран

 

Втрата пам’яток культури та занепад туризму

Через підвищення рівня води в Олександрівському водосховищі Енергоатом затопить туристично привабливі об’єкти. Регіон може втратити сотні тисяч туристів і туристок. Наприклад, національний природний парк «Бузький Гард» може приймати більше 380 тисяч людей щороку.

 

Чи є альтернативи?

Замість спорудження нових дорогих агрегатів Ташлицької ГАЕС держава повинна ефективно управляти попитом, регулюючи “денні” та “нічні” тарифи, заохочуючи встановлення “розумних” лічильників, формуючи у суспільстві відповідальне ставлення до споживання. Більше про проєкт добудови ТГАЕС читайте тут.

 

Екодія працює із чиновниками, чиновницями та депутатським корпусом, щоб переконати їх скасувати плани щодо підняття рівня Олександрівського водосховища. Ми збираємо факти та розповідаємо громадянам і громадянкам про реальну ціну та ризики завершення будівництва Ташлицької ГАЕС.

Як ви можете долучитися?

Що Ви можете зробити:
Розкажіть про цей проект своїм знайомим, поширте інформацію через соціальні мережі.
Підтримайте нашу роботу
Ефективна робота над цією кампанією потребує ресурсів – для проведення фахового аналізу Звіту з ОВД , поїздок на обговорення, перекладу матеріалів. Ти можеш допомогти, ставши волонтером або підтримавши нас фінансово. На зібрані кошти ми зможемо забезпечити участь місцевих мешканців у громадських обговореннях проекту. Вони найбільше ризикують, якщо енергоблоки будуть збудовані.

СТАТИ ВОЛОНТЕРОМ/-КОЮ | ДОПОМОГТИ ФІНАНСОВО

Матеріали кампанії: