Уряд України планує відновити добудову двох атомних блоків (№ 3 та 4) на Хмельницькій АЕС. Ціль нашої кампанії – не допустити це. Чому?
Це небезпечно: добудову планують на основі проекту 1980-их років та на будівельних конструкціях, яким більше 30 років. Можливість використання цих конструкцій не підтверджена.
Це дорого: на добудову планують витратити 2,86 млрд доларів США. Вартість спорудження АЕС у світі постійно зростає через технологічні складності та посилення вимог до безпеки. Кошторис проекту ХАЕС № 3 та 4 – також буде зростати.
Це послаблює енергонезалежність України. Замовлення на спорудження блоків планують надати  чеській компанії «SKODA JS a.s.», власником якої є російський холдинг ОМЗ.
Уряд має припинити витрачати ресурси на небезпечний і збитковий проект добудови атомних блоків Хмельницької АЕС. Натомість слід готувати безпечну альтернативу старим АЕС – розвивати відновлювану енергетику та підвищувати енергоефективність у всіх сферах. Уже сьогодні такі “ядерні” країни, як Великобританія, Німеччина, Китай, Японія та Нідерланди, виробляють більше електрики з відновлюваних джерел, ніж на АЕС.
Екодія працює із чиновниками та депутатами, щоб переконати їх скасувати плани по спорудженню атомних блоків. Ми збираємо факти та розповідаємо громадянам про реальну ціну та ризики будівництва ХАЕС № 3 та 4.

Як ви можете долучитися?

Візьміть участь у громадському обговоренні проекту
Для проекту спорудження ХАЕС № 3 та 4 готується Звіт з оцінки впливу на довкілля (ОВД). Він буде обговорюватись під час слухань у Хмельницькій області та Києві. Заповніть коротку гугл-форму – коли інформація про початок громадського обговорення з’явиться, ми її надішлемо разом з порадами, як зробити вашу участь максимально ефективною.

ЗАПОВНИТИ ФОРМУ

Підтримайте нашу роботу
Ефективна робота над цією кампанією потребує ресурсів – для проведення фахового аналізу Звіту з ОВД , поїздок на обговорення, перекладу матеріалів. Ти можеш допомогти, ставши волонтером або підтримавши нас фінансово. На зібрані кошти ми зможемо забезпечити приїзд місцевих мешканців на громадські слухання у Київ. Вони найбільше ризикують, якщо енергоблоки будуть збудовані.

СТАТИ ВОЛОНТЕРОМ | ДОПОМОГТИ ФІНАНСОВО

Матеріали кампанії: