Справедлива трансформація (Just Transition) – це модель розвитку регіону, що передбачає гідне життя та чесний заробіток усім працівникам та спільнотам, на яких вплине процес відмови від викопного палива (ліквідація виробничих потужностей, вугледобувних підприємств тощо).
Кабінет Міністрів України планує ліквідувати неприбуткові вугільні шахти. Як тільки це станеться, виникнуть проблеми працевлаштування, перекваліфікації звільнених працівників та загалом постане питання майбутнього шахтарських міст. Досвід закриття шахт в Україні свідчить: воно проводилося без адекватної програми підтримки територій, що призвело до негативних соціально-економічних та екологічних наслідків.
Екодія виступає за налагодження конструктивного діалогу між органами державної влади, органами місцевого самоврядування та місцевим населенням шахтарських регіонів. Спільно вони мають вирішити питання реконверсії вугільних територій, залучення інвестицій для підтримки нових видів економічної діяльності, що прийдуть на заміну промисловості на викопному паливі, питання працевлаштування та перекваліфікації звільнених працівників, тощо.
“Нова енергія – нові можливості для сталого розвитку Донбасу” – проект в рамках цієї кампанії, який допомагає зацікавленим сторонам регіону розробити рекомендації та заходи для сталого енергетичного переходу до чистої енергетики та енергоефективності. Ініцатива реалізується спільно з громадськими організаціями Germanwatch (Берлін/Бонн, Німеччина) та Луганським обласним правозахисним центром “Альтернатива” (Донбас/Київ, Україна)

 

Фото: © Niels Ackermann / Lundi13

Тематичні публікації

Матеріали кампанії