24-25 жовтня Екодія спільно з Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України і Львівською аграрною дорадчою службою провела тренінг «Екологічні стандарти ЄС для сталого управління добривами та пестицидами». До заходу долучилися представники та представниці дорадчих служб різних областей України, а також наукових установ та Міністерства аграрної політики України.
У межах дводенного тренінгу фахівці розповіли, на які екологічні вимоги ЄС варто орієнтуватися Україні в процесі відбудови агросектору, поділилися досвідом Польщі у впровадженні європейських стандартів у сільському господарстві в процесі її євроінтеграції та оцінили нинішній стан справ у цьому процесі в Україні.
Крім цього, запрошені експерти навчали дорадників корисних практик для розвитку сталого сільського господарства, як-от впровадження ГІС технологій для моніторингу стану ґрунтів кліматоорієнтованих технологій для управління добривами й пестицидами.
Наприкінці тренінгової програми учасники та учасниці також напрацювали власні поради та рекомендації щодо того, що необхідно зробити Україні, аби більш стало розвивати свій агросектор, та які бар’єри цьому перешкоджають.
Також в рамках тренінгу відбулася поїздка на одну із ферм, яка спільно з Львівською аграрною дорадчою службою впроваджує на практиці більш екологічні підходи до поводження з сільськогосподарськими відходами.
Цей тренінг має започаткувати тривалу співпрацю Екодії із мережею дорадчих служб України. Ми прагнемо й надалі навчати та розвивати їх експертизу у питаннях європейських екологічних стандартів для сільського господарства, аби вони у свою чергу мали змогу ефективніше доносити їх до фермерів та фермерок, які мають втілювати їх у життя.
Висловлюємо подяку професору Андрію Ачасову та Миколі Шлапаку за ознайомлення учасників з проблематикою деградації ґрунтів, питання зміни клімату та важливості адаптації до неї.
Цей проєкт виконується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.
Думки, висновки чи рекомендації належать авторам та авторкам цього матеріалу та не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст матеріалу несе виключно ГО «Екодія».