Сьогодні в Києві відбудеться найважливіша футбольна подія в світі – фінал Ліги чемпіонів. І хоча Україна не стане цього року футбольним чемпіоном, вона може стати чемпіоном з кліматичних дій!
Зараз триває світова кампанія #StepUp2018, яку розпочала міжнародна мережа кліматичних громадських організацій Climate Action Network. Ціль кампанії – закликати уряди країн до масштабної та всебічної протидії зміні клімату. В травні цього року на кліматичних переговорах в Бонні більше 300 представників офіційних делегацій країн з усього світу підтримали ініціативу #StepUp2018. В підтвердження цього вони сфотографувались із символом кампанії – футбольним м’ячем. М’яч був обраний не просто так: і в спорті, і в кліматичних переговорах для досягнення мети треба ставити по-футбольному амбітні цілі.
До кампанії вже долучилися лідери з усього світу. Зокрема нинішній президент Кліматичних переговорів ООН та прем’єр-міністр Фіджі, Франк Баінімарама. Він закликав уряди країн скорочувати викиди парникових газів, що спричинюють глобальне потепління. Його зацікавленість можна зрозуміти – Фіджі та інші острівні держави першими відчувають на собі негативні наслідки зміни клімату і через підняття рівня океану знаходяться перед загрозою зникнення.
Кампанію підтримав і Томаш Хрущов, голова делегації Польщі, яка прийматиме наступні кліматичні переговори. Він заявив: “У Катовіце ми повинні виконати свої зобов’язання і реалізувати програму з реалізації Паризької угоди, а також зробити крок вперед назустріч глобальним амбітним кліматичним цілям”.
У 2018 році країни мають можливість заявити про перегляд зобов’язань по скороченню викидів та адаптувати свої національні кліматичні дії до цілей Паризької угоди. Це вже зробили: Аргентина, Бенін, Багамські Острови, Беліз, Канада, Франція, Індонезія, Шрі-Ланка, Марокко, Малі, Непал, Нова Зеландія, Пакистан, Уругвай та Венесуела. Такі рішення є надзвичайно важливими, оскільки, згідно з останніми дослідженями, цілі по скороченню викидів, які країни (у тому числі й Україна) подали до Паризької угоди, не втримають потепління в рамках 2°С, а навпаки – сприятимуть зростанню середньої температури планети на 2,6°С – 4,0°С.
Для України підвищення кліматичних амбіцій – дуже актуальне. Чи готові ми прийняти цей виклик та не пропустити в свої ворота “кліматичний гол”? Наразі ціль України по скороченню викидів є дуже не амбітною.
Спортсмен, чемпіон України з плавання, блогер Дмитро Щебетюк від імені української громадськості закликав Україну переглянути свої цілі по скороченню викидів та об’єднатися задля збереження планети.
“Через те, що такі країни, як наша, ставлять не надто амбітні цілі, вразливі держави опиняються під загрозою зникнення через зміну клімату. Я хочу закликати Уряд звертати увагу на думку пересічних українців та скорочувати викиди парникових газів. Ми маємо ставити амбітні цілі і йти до них. Працювати, як команда, а не грати тільки за себе, адже кожна країна є частиною Планети”, – зазначив Дмитро Щебетюк.
Нагадаємо, що Екодія опікується інформуванням населення щодо питання зміни клімату. Ми займаємось адвокацією прогресивних законопроектів і державних рішень, які сприяють зменшенню викидів парникових газів та боротьбі із глобальною зміною клімату.
Долучайся до Екодії – давай протидіяти зміні клімату разом!
Контакти для додаткової інформації:
Соф’я Садогурська
Експертка з кліматичної політики
Тел. 066 545 14 88