Історії про мертвих пташок, фотозона з гніздом людського розміру та парад мертвих дерев – так організатори Гелловіну привертали увагу відвідувачів київського ботанічного саду до проблеми зникнення біорозмаїття на вихідних 31 жовтня та листопада.
Близько мільйона видів тварин та рослин знаходяться під загрозою зникнення, багато з них можуть зникнути упродовж найближчих десятиліть. Це складає ⅛ усіх видів на планеті – більше, ніж будь-коли в історії людства.
Щоб зберегти біорізноманіття дерев для нащадків Ботанічний сад імені Гришка організував збір коштів на банк насіння. Там будуть представлені види українських рослин, які вже знаходяться на межі зникнення.
Щоб підкреслити важливість збереження біорізноманіття активісти Екодії облаштували у лекційній зоні інсталяцію з муралу, де зображені стихійні лиха та гнізда, що символізує природу. Гілки та лози для виготовлення реквізиту активісти Екодії спеціально не виламували, а збирали вже обрізані працівниками ботанічного саду.
Також експертка Екодії розповіла відвідувачам історію про знищення 1 виду птахів у Китаї – горобців, та до яких наслідків це призвело.
«У Китаї знищили всіх горобців. Чисельність гусені та сарани не було кому стримувати. Вже через два роки в Китаї наступив голод, який забрав життя майже кожної 20-ї людини»
Таким прикладом експертка підкреслила залежність збалансованості екосистеми та життя людини від біорізноманіття. Втрата навіть одного виду живих істот може призвести до вагомих наслідків. Також вона наголосила, що через зміну клімату кількість видів живих організмів, зокрема тварин швидко скорочується. З 1970 по 2016 середня чисельність популяцій хребетних тварин у світі зменшилась на 68%. Тобто за останні півсторіччя сухопутних та водних тварин стало на дві третини менше.
Більше про вплив зміни клімату на біорізноманіття можна прочитати тут: За останні півсторіччя диких тварин стало на 68% менше. Людина майже відпиляла гілку на якій сидить
Бережіть природу – долучайтеся до кліматичного руху: Долучитись.
Контакти для додаткової інформації:
Олександра Хмарна, okh@ecoact.org.ua
Матеріал створено за фінансової підтримки DRA та Brot für die Welt.