З кожним роком наслідки зміни клімату стають усе сильнішими та більше вражають наші міста, сільське господарство, природу, економіку. Для зменшення наслідків зміни клімату країни відмовляються від добування та спалювання викопного палива, екологізують сільське господарство та промисловість. Паралельно з цим країни створюють заходи з адаптації до зміни клімату, щоб бути готовими до тих надзвичайних ситуацій, які вже відбуваються і в майбутньому будуть тільки посилюватися.
За даними опитування, яке провела Українська кліматична мережа у 2020 році, 93% опитаних українців вважають, що адаптаційні заходи необхідні в містах та громадах. Більшість хочуть збільшення зони зелених насаджень та покращення каналізаційних систем.
За можливості для адаптації пріоритет має надаватися природоорієнтованим рішенням (ПОР), які допомагають боротися зі зміною клімату за допомогою захисту, сталого управління і відновлення природних екосистем. Фахівці ГО “Екодія” разом із іншими громадськими організаціями з Української кліматичної мережі зібрали 25 варіантів таких рішень у Каталог природоорієнтованих рішень. Кожне рішення описується за декількома критеріями: вигоди від впровадження ПОР, особливості догляду, фінансова складова, а також наведені приклади їх використання у різних країнах.
Каталог ПОР буде корисний при розробці локальних стратегій з адаптації та пошуку можливих рішень.
Завантажити публікацію:
Каталог природоорієнтованих рішень (PDF)