Сьогодні, 15 січня, Екодія оголосила трьох переможців фотоконкурсу “Листівка з села 2018”. Мета конкурсу: привернути увагу до тенденцій розвитку сільської місцевості з її традиційним устроєм життя, до негативних екологічних та соціальних явищ. Водночас ціллю було показати альтернативи – сімейні, малі ферми та ініціативи місцевих громад, що сприяють сталому розвитку, економічному добробуту, самореалізації людей і безпечному довкіллю.
Протягом вересня-грудня 2018 року Екодія отримала 350 фотографій від більш ніж 100 учасників. Журі обрало 20 найкращих світлин, які увійшли до експозиції виставки “Листівка з села”. Серед робіт – фото про малі фермерські господарства, про те, звідки насправді беруться корисні та смачні продукти, про людей та громади, які не бояться братись за нові ініціативи. Водночас чимало історій розказують про нелегку працю селян та непрості умови життя, зміни у природних екосистемах через незбаласоване господарювання. Фотовиставка в арт-хабі Укрінформу триватиме з 16 до 29 січня 2019 року.
1 місце зайняла Галина Романів із світлиною з селища Ворохта на Івано-Франківщині.
“Маленький теплий згорточок любові! Ласкавий, наче саме сонце. Всі дитинчатка милі. Але воно – особливе! Недаремно, здавна ласкавість і сумирність порівнювали саме з ним. Телятко! Найжаданіша дитяча мрія!”
Гуманне та етичне ставлення до тварин є одним із найбільших викликів у сучасній агроіндустрії. Сьогодні в Україні існує тенденція до розвитку промислових тваринницьких комплексів, де життя тварини проходить на конвеєрі.
2 місце отримала фото історія Лілії Юрків з села Старий Мізунь на Франківщині.
“А ви знали, що зараз у всьому світі є загроза вимирання бджіл? Третина світового сільського господарства залежить від запилення бджолами та джмелями. Без цих комах не буде фруктів та овочів, а залишаться тільки рослини, які запилюються вітром. Тому якщо хочете мати урожай фруктів, то довго не думайте і ставте вулик бджілок біля хати :)”
Лілія згадала про актуальну екологічну проблему в Україні та світі – стрімке зменшення популяції комах запилювачів. Сільське господарство, залежне від бджіл та джмелів, є одним із головних чинників масової гибелі цих комах, зокрема через безконтрольне використання пестицидів та монокультурне виробництво.
3 місце посіла Анастасія Шама з села Новоказанкувате Запорізької області.
“Це і є наша родинна пасіка у бабусі в селі. Яскраві вулики не тільки окраса вулиці, а й скарбниця корисних солодощів – меду. Також пасіка – це народна лікарня, де можна посмакувати цілющим медовим чаєм та насолоджуватись мелодійним гудінням бджілок. А в подарунок від пасічника можна отримати ліки з прополісу та цукерки з вощини. Запрошуємо вас на пасіку!”
Україна є одним із найбільших експортерів меду, і саме такі пасіки підтверджують – малі сімейні господарства здатні бути основою для продовольчого виробництва. Подібні форми господарювання сприяють сталому сільському розвитку, можливостям для реалізації людей у селах та благополуччю громад.
Троє фіналістів конкурсу: Ксенія Рябчук, Марія Єрмоленко та Павло Леско отримали сертифікати на навчання у наступному лекторії партнера – освітнього проекту Зелена Школа.
Крім переможців, до участі у фінальній виставці ввійшли роботи – Олександри Мельничук, Віктора Смоляка, Олександра Лісовського, Михайла Німащука, Івана Лавренчука, Ілони Шимчиць, Марії Опаєць (Гливкої), Олени Дмитерко, Олександра Ярощука, Мар’яни Метельської, Анастасії Заіченко, Аліни Ляскало.
“Село та аграрна індустрія зазнає значних трансформацій, проте часто сучасні тенденції пов’язані із масштабними екологічними проблемами та зниженням якості життя місцевих. Звісно, ми, як екологічна організація, підкреслюємо необхідність екозбалансованого та соціально відповідального розвитку сільського господарства, сіл та місцевих громад. Саме тому Екодія започаткувала цей фотоконкурс. Аби люди через соціальні медіа популяризували тему життя у селі, показували успішні приклади господарювання та ініціатив селян, які надихають все більше активістів і громад на (еко) дії”, – розповідає Анна Даниляк, експертка зі сталого сільського розвитку Екодії.
Фотоконкурс і виставка проводиться ГО “Екодія” у партнерстві з освітнім проектом “Зелена Школа” та німецькою фундацією DRA e.V., за фінансової підтримки Фонду Манфреда Хамзена та Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, наведені у матеріалах, не обов’язково мають трактуватись, як офіційна думка донорів.
Контакти для додаткової інформації:
Валентин Пугачов,
+38 066 545 14 88
Анна Даниляк,
+38 067 375 74 73