Кампанія по залякуванню та тиску активістів, що виступають проти планів “Миронівського хлібопродукту” (МХП, ТМ Наша Ряба), досягнула безпрецендентних масштабів. Так, буквально в ці хвилини здійснюється сильний тиск на мешканку села Рацево, що на Чигиринщині, депутатка сільської ради с. Рацеве Ніну Мартиновську, яка активно виступає проти планів будівництва МХП у своєму селі. За словами активістки, у переддень громадських слухань щодо затвердження містобудівної документації щодо побудови промислових курників у цій місцевості їй погрожують та вимагають, аби вона виїхала з села. 22 грудня активістку замкнули у приміщення сільської ради, в результаті чого довелося викликати поліцію та начальника місцевої Служби безпеки України.
Варто наголосити, що це не перший випадок тиску на Ніну Мартиновську. Влітку 2016 року її побили. Сталося це якраз у період її активного протистояння проти входження МХП як інвестора в с. Рацево.
Згідно з інформацією активістів, існує велика вірогідність, що і заплановане на 23 грудня 2017 року громадське обговорення у с. Рацеве проекту детального плану території у межах Рацівської сільради, згідно до якого планується побудова 10 бригад курників МХП, може відбутися в атмосфері залякування та нагнітання громадянського конфлікту. Вже сьогодні надходить інформація про можливий підкуп місцевих мешканців, в першу чергу, соціально незахищених, а також про певні маніпуляції на самих громадських слуханнях.
“Ми вважаємо такий тиск на активістів недопустимим, і розцінюємо його, як грубе порушення українського законодавства та норм міжнародного права. … Ми закликаємо правоохоронні органи розслідувати подібні випадки та недопустити подальшого зростання напруги …“ – зазначала Анна Даниляк, експерт з екологізації сільського господарства Центру екологічних ініціатив “Екодія”.
Нагадаємо, 23 грудня 2017 року в Рацевому має відбутися громадське обговорення проекту детального плану території у межах Рацівської сільської ради, згідно до якого планується побудувати 10 промислових курників. В Екодії вважають, що наданий на розгляд Детальний план було розроблено з порушенням процедури та потребує значного доопрацювання. Зокрема, необхідно провести повноцінне дослідження та оцінку впливу на навколишнє середовище, забезпечити доступ до отриманих результатів усіх зацікавлених сторін.
Раніше мережа неурядових організацій “Бенквоч” звернулася до Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з приводу планів дочірнього підприємства агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт” – “Перемога Нова” по будівництву комплексу в межах села Рацево (Чигиринський р-н Черкаської області). Згідно до тексту заяви, на сьогодні є недостатньо оціненими як екологічні ризики від будівництва нового комплексу, зокрема, такі як ступінь забруднення повітря, забір води та її очистка, ширина санітарно-захисної зони, так і негативні соціально-економічні наслідки для всього регіону.
Контакти для додаткової інформації:
Анна Даниляк
Експерт з екологізації сільського господарства
тел. 067 375 7473