Десятки тисяч студентів та школярів Бельгії, Німеччини, Швейцарії провели акції протесту через нестачу рішучих дій урядів для протидії зміні клімату.
17 та 18 січня молодь Європи вийшла на вулиці з вимогами до урядів відмовитись від викопного палива і знизити викиди парникових газів задля збереження планети. До мітингів долучилися більш ніж 50 тисяч школярів та студентів у 60-ти містах Бельгії, Німеччини та Швейцарії.
Надихнула молодь 16-річна активістка зі Швеції, Грета Тунберг (Greta Thunberg). Вона з серпня 2018-го року замість відвідування школи почала виходити під будівлю парламенту у Стокгольмі на одиночний пікет за клімат. Головним поштовхом для таких дій стала велика кількість екстремальних теплових хвиль та лісових пожеж, які пронеслися Європою влітку минулого року. У такий спосіб Грета розпочала міжнародний рух дітей та студентів “Шкільний страйк за клімат” (англ. – School strike 4 Climate), до якого вже встигли долучитись активісти Канади, Австралії, Фінляндії та інших країн.
“Кліматичні страйки молоді у таких масштабах – це унікальне явище, – коментує події Анна Акерманн, керівниця кліматичного відділу Екодії. – Вийшовши на вулиці, школярі задають нам з вами дуже влучне питання: чия провина, що зміна клімату продовжує відбуватися і ми досі не змогли дійти спільної згоди, щоб попередити найгірше? Ми можемо продовжувати спалювати досхочу викопні палива, але тоді маємо чітко усвідомити, що найгірші наслідки залишаємо нашим дітям. Вірний шлях – перехід на чисті технології, відновлювану енергетику і утримання глобального потепління на рівні 1,5°С, яке все ще є можливим”.
Нагадуємо, що Екодія презентувала дослідження та мапу про вплив підняття рівня моря від зміни клімату на узбережні території України. Серед рекомендацій експертів – амбітна кліматична політика України, оновлена мета зі скорочення викидів парникових газів, активна участь у міжнародних кліматичних переговорах та відмова від субсидування викопного палива.
Контакти для додаткової інформації:
Валентин Пугачов
Керівник відділу комунікацій ГО “Екодія”
тел. +38 066 545 14 88
#FridaysForFuture #ПятниціЗаМайбутнє
#ВодаБлизько #100ВДЕ