Сьогодні, 13 квітня, Парламент підтримав законопроєкт 2339, який посилює відповідальність за забруднення повітря, спалювання трави й листя.
Також Рада проголосувала за те, щоб передати цей закон на підпис президенту як невідкладний.
Відтепер паліїв каратимуть штрафами:
- від 30 600 грн до 61 200 грн – за забруднення атмосферного повітря;
- від 91 800 до 153 тис. грн – за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу навколо населених пунктів, вздовж залізниць;
- від 1530 грн до 15 300 грн – за порушення вимог пожежної безпеки в лісах;
- від 3060 грн до 21 420 грн – за самовільне випалювання рослинності або її залишків;
- від 6120 грн до 30 600 грн – за самовільне випалювання рослинності або її залишків в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
Чому законопроєкт прийняли саме зараз?
Уже більше тижня у Чорнобильській зоні триває горіння трави та лісу. До гасіння залучені кількасот рятувальників. Незважаючи на пандемію по всьому світу, про ці пожежі написали десятки міжнародних ЗМІ.
Чим небезпечна пожежа у Чорнобильській зоні?
За словами Олени Міскун, керівниці відділу екологізації промисловості громадської організації “Екодія”, небезпека в тому, що гаряче повітря перенесе радіоактивні частинки, які осіли в 1986 році, на інші території.
Такі частинки можуть потрапити комусь на город, а потім разом з їжею – в організм людини. А якщо людина вдихне таку частинку, вона потрапить прямо в легені, що може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.
За даними ДСНС від початку року пожежі знищили майже 18 тисяч гектарів екосистем, пожежники закликають не палити сухої трави, бо якщо ситуація зі загоряннями не зміниться, то до кінця року “вигорить вся країна”.
Виникли питання? Дайте знати:
Валентин, vp@ecoact.org.ua