Щоб справедлива трансформація вугільних регіонів відбулась успішно, потрібна плідна співпраця між місцевою та національною владою з обов’язковим залученням представників місцевого бізнесу та громадянського суспільства. Успіх поступової відмови від вугілля залежить не тільки від представників уряду, а й від ініціативності людей на місцях, їхньої готовності до діалогу та реалізації конкретних проєктів.
Такими рекомендаціями поділилися мери польських шахтарських міст в рамках кількаденної онлайн-події щодо трансформації вугільних регіонів. Учасниками були не лише представники шахтарських міст Польщі та України, а й представники уряду та профільних інститутів.
Спілкування проходило протягом чотирьох тематичних днів та включало наступні питання:
- стратегічні аспекти трансформації;
- інструменти підтримки реалізації трансформації;
- досвід окремих польських міст – Катовіце, Битом, Забже;
- охорона навколишнього середовища в рамках трансформаційних процесів.
Захід організували Польський національний фонд охорони навколишнього середовища та управління водними ресурсами, Інститут екології індустріальних територій і Світовий банк у співпраці з Європейською комісією. Віртуальний навчальний візит проходив в рамках діяльності Платформи з трансформації вугільних регіонів Західних Балкан та України.
“Обмін досвіду між представниками різних країн є надзвичайно важливим інструментом для подальшої реалізації конкретних трансформаційних проєктів.
Можливість побачити напрацювання колег, поспілкуватися з ними, задати питання, і навіть просто надихнутися, вселяють впевненість, що подібні перетворення можуть бути зроблені і в українських реаліях, – коментує Костянтин Криницький, керівник відділу енергетики ГО “Екодія”.
За результатами соціологічного дослідження “Майбутнє справедливої трансформації в Україні: сприйняття в шахтарських містечках”, мешканці українських вугільних міст теж вважають, що шукати альтернативи вугіллю потрібно виключно у тісній співпраці з місцевою громадою.
Детальніше із дослідженням, яке презентували ГО Екодія та Представництво Фонду Фрідріха Еберта в Україні, можна ознайомитися тут >>> https://ecoaction.org.ua/majbutnie-transition.html
Контакти для додаткової інформації:
Валентин, 066 545 14 88