20 березня Вінницький окружний адміністративний суд не задовольнив вимоги активістів Заозерного, які боряться проти будівництва “Миронівським хлібопродуктом” (ТМ “Наша Ряба”) екологічно небезпечного курника-мільйонника на території Тульчинського району.
На судове засідання в якості свідка було викликано Валентину Ковтонюк. Вона проводила реєстрацію учасників громадських слухань 29 липня 2016 року, на яких обговорювалось будівництво бригади з вирощування курей-бройлерів №47. Свідок в суді підтвердила під присягою, що реєструвала людей без перевірки паспортів. Також підтвердилось, що документація слухань має ряд суттєвих недоліків. Зокрема, в листі з підписами не було зазначено, з приводу якого питання мешканці розписалися, а кількість підписів не співпадала з кількістю зазначених осіб. Під час засідання було також представлено завірену копію детального плану території для побудови курника на території Заозерного. Виявилось, що цей документ не містить усіх необхідних дат.
Протягом судового процесу сільська голова Заозерного та представники компанії МХП зазначили, що більшість представників громади знали про слухання і мали змогу взяти у них участь. За їхніми словами, 83 мешканця громади схвалили будівництво. Проте факти свідчать, що 346 мешканців села підписалися проти будівництва бригади № 47, а правоохоронні органи наразі ведуть кримінальну справу по факту фальсифікації протоколу цих слухань.
“Це судове рішення викликає багато питань. Головне – чи було воно безпристрасне? Адже в справі на стороні відповідача було залучено агрохолдинг, який належить українському мільярдеру Косюку. Сподіваємося, суд апеляційної інстанції перевірить рішення суду першої інстанції на відповідність всім вимогам законодавства”, – зазначила Тамара Харчилава, представниця Центру екологічних ініціатив “Екодія”.
Вінницький суд винесе повне рішення по цій справі 2 квітня. Екодія детально проаналізує його і прокоментує.
Нагадаємо, майже рік активісти Заозерного відстоюють у Вінницькому окружному адміністративному суді своє право на чисте довкілля та виступають проти курника-мільйонника на своїй землі. У серпні 2017 суддя Крапівницька вже закривала дану справу. Вінницький апеляційний адміністративний суд 18 жовтня визнав попереднє рішення судді незаконним і зобов’язав її поновити розгляд справи. Інтереси однієї з активісток Оксани Базилюк, членкині територіальної громади, в цій судовій справі представляє Тамара Харчилава, координаторка по роботі з місцевими громадами Екодії.
Контакти для додаткової інформації:
Тамара Харчилава
Координаторка по роботі з місцевими громадами
тел. 068 515 3380