30 липня Уряд затвердив оновлений Національно визначений внесок України до Паризької угоди. Фінальної версії опублікованого документу ще немає, але різні джерела повідомляють, що Україна затвердила ціль скоротити викиди парникових газів на 65% від рівня 1990 року.
Це перша ціль для України на реальне скорочення викидів. Уряд передбачає скоротити їх на 2% від того рівня, який ми мали у 2019 відносно 1990 року.
Однак точну оцінку цієї цілі можна буде сказати після аналізу документу, бо важлива не тільки ціль, а й її реалізація у різних секторах. Міжурядова група експертів зазначала, якщо людство хоче стримати підвищення температури на 1.5С до кінця сторіччя, світові викиди мають скоротитись на 50% до 2030 року відносно 2010 року. Для України це означає, що скорочення мало б бути більш ніж 70% від 1990 року. Ознайомитись чому важливі саме 1.5С можна тут.
“Хоча Україна вперше затвердила реальне скорочення викидів парникових газів, варто не забувати, що скорочення викидів з 1990 року відбулось не шляхом амбітної кліматичної політики. Це стало можливим через спад розвитку промисловості з часів Радянського союзу та ряд економічних криз.
Україна все ще має величезний потенціал в скороченні споживання енергії завдяки енергоефективності, тим самим зменшуючи використання викопного палива та платіжок для споживачів. В секторах енергетики, промисловості, транспорту, сільського та лісового господарства ми теж маємо великий потенціал до скорочення”, – говорить Євгенія Засядько, керівниця кліматичного відділу ГО Екодія.
Ціль скоротити викиди на 65% відносно 1990-го року має стати дороговказом для розвитку сталої, конкурентно спроможної та адаптованої до зміни клімату України.
Нагадаємо, що Екодія протягом 2-х років долучалась до розробки цілі та підвищувала обізнаність спільноти стосовно цього питання. Якими мають бути кліматичні амбіції української енергетики та промисловості, читайте тут.
Контакти для додаткової інформації:
Валентин, 066 545 14 88