У жовтні 2024 року Верїовна рада України прийняла Закон “Про основні засади державної кліматичної політики, де було визначено ціль щодо досягнення кліматичної нейтральності економіки України до 2050 року”. Це передбачає в подальшому зниження до нуля викидів парникових газів, передусім у секторі енергетики, що досягається зокрема через поступову відмову від викопного палива – вугілля, нафти, природного газу, – на користь відновлюваних джерел енергії. Наразі ж вугілля та інше викопне паливо поміж іншого використовується в системах опалення, саме тому важливо вже зараз шукати їм альтернативу.
Одним із можливих рішень для використання в опаленні є застосування залишків аграрної біомаси, що залишаються після збору основного врожаю. Саме тому ТОВ “Біомаса Карбон” за співпраці з Екодією провели техніко-економічне обґрунтування проєктів для використання сільськогосподарської біомаси у вугільних громадах Волинської та Дніпропетровської областей. В даних проєктах розглянуті можливості переведення опалення на використання біомаси аграрного походження (солома зернових, стебла кукурудзи, лушпиння соняшника, інші сільськогосподарські відходи і залишки), а також типові техніко-економічні обґрунтування виробництва брикетів та заготівлі біомаси аграрного походження.
Хочемо звернути увагу на те, що палива, інші ніж аграрна біомаса, розглядаються в даному звіті лише з метою порівняння, а не як палива, рекомендовані для використання в проєктах.
Завантажити документи:
Типове техніко-економічне обґрунтування виробництва паливних брикетів з аграрної біомаси (PDF)
Типове техніко-економічне обґрунтування заготівлі аграрної біомаси (PDF)